Право на особистий зріст, право на творчий розвиток, право на материнство, краса, здоров’я та багато інших питань було обговорено на практичному семінарі для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» в м. Чернівці 07-09 листопада.
Кожна жінка прагне бути успішною, впевненою, коханою дружиною, турботливою мамою, вірною подругою та просто прекрасною. Отримавши інвалідність вона позбавляється багатьох фізичних сил але залишається сильною. Долає стереотипи, діє, творить тому завжди залишається жінкою!
Але за силою ховаються проблеми, які треба вирішувати кожного дня, постійно…10 % населення у світі мають інвалідність. В Чернівецькій області нараховується 50,9 тисяч осіб з інвалідністю з них приблизно 60% жінки.
В усіх своїх діях ми керуємося Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, яка була ратифікована в Україні. Ст 6 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю підтверджує: Держави-учасниці визнають, що жінки з інвалідністю та дівчата з інвалідністю піддаються множинній дискримінації, й у зв’язку із цим уживають заходів для забезпечення повного і рівного здійснення ними всіх прав людини й основоположних свобод.
Ось уже четвертий семінар, учасниками якого є жінки з інвалідністю, відбувся в Чернівцях.
Організатори заходу : ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер».
Семінар відбувся за підтримки : Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької міської ради, Департаменту соціального захисту населення ЧОДА, Філії – Чернівецького обласного управління ОЩАДБАНКУ, Школи краси «SLAVA STUDIO», Готелю «Буковина», КЦ «Турбота». ТК «Формаркет», Викладачів та студентів спеціальності « Соціальна робота», кафедри педагогіки та соціальної роботи, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.
Організувавши не один захід для осіб з інвалідністю я розумію, що спільна робота команди – один із найважливіших елементів результату самого заходу. Для громадських організацій, які постійно працюють над покращенням становища маломобільних верств населення, допомога і підтримка влади вкрай необхідна та особливо важлива. Нам надзвичайно приємно, що нашими партнерами в проведенні семінару «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» є Чернівецька ОДА, Чернівецька МР. А особлива подяка – Директору Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Савкіну Віталію Валентиновичу.
Три дні. Традиційно семінар розпочався з діалогу між представниками влади та учасниками семінару. Від влади в дискусії взяли участь – Голова Чернівецької облдержадміністрації Фіщук О.Г, голова Чернівецької міської ради Каспрук О.П., директор Департаменту соцзахисту населення ЧОДА Савкін В.В.. Немало запитань було також і до начальника філії – Чернівецького обласного управління Ощадбанку Запаранюк Р.В.. Руслан Васильович завітав на відкриття семінару та зустріч з жінками як спонсор. Інклюзивний шопінг для людей з інвалідністю – учасників семінару відбувся за фінансової підтримки філії – Чернівецького обласного управління ОЩАДБАНКУ.
Діалог розпочався з надання інформації щодо стану жінок з інвалідністю в Україні та Чернівецькій області зокрема. Зауважили на проблемах , що не дають жінкам право на особистий зріст, на навчання, працевлаштування, право стати мамою, дружиною. Обговорювали проблематику архітектурної не доступності. Недоступність оточення – недоступність сприйняття суспільством. Відсутність можливості отримання послуг . Відсутність архітектурної доступності в дитячих поліклініках, дитячих садах і школах. Не доступність до медичного обладнання, салонів краси, зручного одягу для жінок з інвалідністю та багато інших важливих питань.
В діалозі брали участь керівники та представники громадських організацій людей з інвалідністю з Чернівецької області, Полтавської, Миколаївської та Івано-Франківської .
Деякі питання що піднімали жінки з інвалідністю вже знаходяться в стадії вирішення. Сьогодні самі учасниці мені про це повідомили. І це особливо приємно. А загальні питання взяті на контроль представниками влади. Про їх вирішення ми дізнаємося пізніше.
Після такої зустрічі, висновок один – проводити такі засідання частіше. Вони потрібні. Ми це бачили. Прямий зв’язок чоловіків – керівників владних установ та жінок з інвалідністю, які найкраще знають проблематику, це свого роду міст, який допоможе вирішити питання реалізації прав не тільки жінок , а і усіх мало мобільних верств населення.
Після плідної розмови з керівництвом області та міста учасників очікувала не менш корисна інформація та пряма розмова з Часовенко Сергієм Михайловичем – лікарем загальної практики сімейної медицини. «Вплив ендокринної системи на організм жінки в різні вікові періоди та правильний підхід до усунення порушень з сторони ендокринної системи.» таку лекцію читав Сергій Михайлович. Здавалося , що трьох годин не вистачить для всіх питань які цікавили жінок щодо свого здоров’я та правильного харчування. Такий був день перший.
Другий день чекали з нетерпінням. Школа Краси «СлаваСтудіо» та ії директор Ярослава Малинська приймала учасників семінару. Майстер класи з візажу, по догляду за волосям, по догляду за шкірою. Уроки стилю від стиліста. Як завжди «Школа краси і гармонії» яку ми проводимо в рамках семінару щороку була на вищому рівні. Професіоналізм ,щирість та доброта господині закладу вражає та зачаровує. Ярослава Іванівна з радістю бере на себе вагому частину семінару та виконує ії бездоганно. Щасливі посмішки та сяючі очі дівчат – доказ того, що в Школі Краси «СлаваСтудіо» працюють і навчаються найкращі майстри індустрії краси. Низький уклін Вам пані Ярославо!
Фотосесія « Краса в унікальності» від Христини Чернеги та Лідії Вікнянської допомогла підкреслити та надати впевненості нашим красуням. З задоволення позуючи фотографам вони забували про все. Я це бачила!
Ну, а родзинкою семінару став захід, який відбувся вперше в Україні! Інклюзивний шопінг! Я впевнена, що кожна жінка отримує дозу позитиву саме від шопінгу. Не даремно його ще називають – шопінгтерапією.
Кожного року на жіночих семінарах ми проводимо якісь флеш-моби, акції, покази для того аби привернути увагу суспільства, подолати психологічні стереотипи та сформувати новий позитивний погляд громадськості щодо жінок з інвалідністю. Інклюзивний шопінг – це новий крок до інтеграції людей з інвалідністю в суспільство. А ще – це приємно, цікаво та захоплююче.
Фінасову допомогу для проведення інклюзивного шопінгу надав ОЩАДБАНК ( філія –Чернівецького обласного управління Ощадбанку). Приємно мати таких партнерів, що не тільки підтримали нас фінансово, але ініціювали обговорення забезпечення архітектурної доступності до відділень Ощадбанку в Чернівцях та області. Дякуємо за співпрацю!
З подаруночками, новими покупками та позитивними емоціями ми поверталися в готель на двох низко підлогових автобусах від Чернівецької міської ради.
День другий завершився дружньою вечерею де ще довго обговорювали враження отримані за день.
Третій день – день психологічного тренінгу «Людина- найвища цінність»
Валентині Балахтар психологу, кандидату педагогічних наук Кафедри педагогіки та соціальної роботи факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з помічницею Тью- Запал Маріаної- практичним психологом Управління поліції охорони в Чернівецькій області вдалося так зацікавити учасників тренінгу, що ніхто навіть не помітив як швидко промайнув час. Цікаві тренінгові ігри та тести внесли в конференц зал неймовірну атмосферу. Всім було так цікаво, що про закриття триденного семінару чути не хотілося. Особлива подяка пані Валентині за допомогу в організації волонтерської допомоги студентів ЧНУ.
Семінар завершився. Гарні відгуки, слова подяки, яскраві емоції ще довго будуть нагадувати нам про спільно проведений час. Час коли ми відчули себе однією родиною – дружньою, веселою та сильною. Ми зрозуміли, що будемо разом допомагати один одному, підтримувати, намагатися покращувати та сприяти реалізації прав усіх людей з інвалідністю. Особливо тих, хто про них не знає. Ми команда! Команда впевнених, активних, сильних та цілеспрямованих людей! І я знаю, що маленькими, але впевненими кроками ми йдемо до гідного життя в якому буде зручно всім!
І ще раз, я хочу подякувати всім хто допоміг в організації та проведенні практичного семінару для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток». Нехай Господь дарує Вам радість та береже від усього поганого!
Дорогі мої дівчата! Ви найкращі! Ви найгарніші! Ви сильні!
Валентина Добридіна