У Києві відбулася зустріч лідерів Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»

У Києві відбулася зустріч лідерів Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»
25 Травня 2018
Друкувати цю новину

Протягом двох днів, 17 та 18 травня, лідери батьківського руху зі всіх регіонів України активно обговорювали впровадження послуги раннього втручання (РВ), як на державному, так і місцевому рівнях.

17 травня до батьків приєдналися Наїра Аветісян, керівник програми захисту дітей у Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні. Вони розповіли, що ідея створення форуму дуже важлива для України в цілому, адже, як показує досвід багатьох держав, саме батьки стають ініціаторами та двигуном впровадження позитивних змін, які значно покращують життя дітей з особливостями розвитку та інвалідністю, і родин, в яких вони виховуються. «Батьки мають бути двигуном у впровадженні послуги раннього втручання, але їм потрібна підтримка», – зазначила Наїра Аветісян.

Також почесним гостем Форуму стала Філіппа Расел, засновниця та незмінний протягом 40 років лідер батьківського руху у Великобританії, яка підтримує українців та готова ділитися досвідом. «Раннє втручання дійсно змінює життя людей. Розуміння суті раннього втручання і солідарність дій всіх регіонів країни допоможе розвитку послуги РВ. Взаємодія батьків, фахівців і представників органів влади дозволить поліпшити якість життя сімей, які виховують дітей з порушенням розвитку», – говорить Філіппа Рассел.

У перший день учасники форуму проаналізували вже виконану роботу щодо розповсюдження інформації про РВ та пошук вирішення виникаючих проблем,  також подальший розвиток Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання», включно з питаннями взаємодії з фахівцями.

Наступного дня виконавчий директор Громадської спілки ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” Наталія Скрипка проінформувала про стан впровадження послуги РВ на національному рівні. Оскільки цей процес  гальмується з декількох причин, батьки прийняли рішення звернутися з колективними листами до Віце-прем’єр міністра України Павла Розенка та Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з проханням звернути увагу на існуючу проблему та якнайшвидше вирішити її шляхом налагодження взаємодії між міністерствами та включити у процес представників батьківського Форуму.

Крім того, тренери Світлана Демко та Армора Вейсон провели практичний тренінг з адвокації впровадження послуги РВ на місцях у регіонах. Добру пораду учасникам дала Філіппа Рассел:  «30 років тому в Англії ми також хотіли мати єдиний алгоритм раннього втручання. Але РВ – це процес, тому таких алгоритмів є кілька. Наприклад, ми маємо служби раннього втручання на базі медичних установ, а також дитячих садочків. Основна якісна характеристика РВ – це персоналізація до потреб кожної дитини».

У рамках зустрічі лідери також розповіли про проєкти, що наразі впроваджуються батьківськими громадськими організаціями з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Києва, Львова, Одеси, Ужгорода та Харкова за фінансування Європейського Союзу, як невід’ємна частина спільного Проєкту HealthProm (Великобританія), ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

 

  Категорія: