Розпочинаємо співпрацю з пілотними громадами Херсонської та Сумської областей в інтересах осіб з інвалідністю

Розпочинаємо співпрацю з пілотними громадами Херсонської та Сумської областей в інтересах осіб з інвалідністю
12 Квітня 2021
Друкувати цю новину

6-8 квітня 2021 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України провела сім робочих зустрічей з органами місцевої влади, посадовими особами у пілотних громадах Херсонської та Сумської областей з метою налагодження комунікації, узгодження плану дій  першого року проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який є складовою компоненту  «Мобілізація вразливих груп в пілотних регіонах та громадах». Реалізація даних активностей проводиться в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».

Керівниця проєкту НАІУ Лариса Байда та менеджерка проєкту Олена Поліщук  зустрілися із представницями пілотних громад та робочих груп проєкту ООН Жінки:

 

Костянтинівської ОТГ (Херсонська область)

 


Зеленопідської ОТГ (Херсонська область)

 


Березівської ОТГ (Сумська область)

 


Стапанівської ОТГ (Сумська область)

 

Бехтерської ОТГ (Херсонська область)

 

Краснопільської ОТГ (Сумська область)

 

Виноградівської ОГТ (Херсонська область)

Серед учасниць були присутні члени робочих груп проєкту, керівниці/ки і представниці/ки бюджетних установ та закладів (ЦНАП, Центр соціальних служб, тощо), працівниці підрозділів органів управляння громад.

Під час зустрічей Лариса Байда познайомила учасниць із напрямками діяльності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, питаннями, які турбують НАІУ щодо підтримки та захисту прав осіб з інвалідністю та жінок, які виховують дітей з інвалідністю. Вона зупинилась на активностях проєкту, які планується реалізувати в громадах, більш детально обговорили проведення опитування щодо впливу Covid-19 на отримання послуг особами з інвалідністю, маломобільних груп населення: як планується проводити опитування, кого долучити до цього процесу (соціальних працівниць/ків, активних громадян, тощо); проведення гендерних аудитів та навчань команд для їх проведення.

Керівниця проєкту НАІУ поцікавилася окремими статистичними показниками щодо кількості осіб з інвалідністю, його гендерної складової, наявності у громадах доступних будівель (лікарні, заклади освіти і культури, тощо), шкільних автобусів, спеціалізованого доступного транспорту – соціального таксі, тощо. Було запропоновано підготувати нагальні питання, які виникають в громадах і стосуються осіб з інвалідністю, а НАІУ організує консультативну онлайн зустріч із залученням юристів чи кваліфікованих працівників та експертів.

Дякуємо усім учасницям за активну, конструктивну і відверту розмову,  за надану інформацію з питань щодо осіб з інвалідністю у громадах. Спробуємо спільно підвищити активність громадськості, мобілізувати активних громадян, вразливі категорії та групи, щоб разом поліпшити рівень життя та доступності послуг.

 

Менеджерка проєкту НАІУ

                               Олена Поліщук

  Категорія: