The National Assembly of People with Disabilities continue its work

We would like to express our heartfelt gratitude to all for your support and donations – international organizations and individuals.

 

ЗМІ про нас: Символічна стіна та хода Хрещатиком: люди з інвалідністю вийшли у середмістя Києва (Репортаж 5 каналу)

4 Жовтня 2018
Друкувати цю новину

СИМВОЛІЧНА СТІНА ТА ХОДА ХРЕЩАТИКОМ: ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВИЙШЛИ У СЕРЕДМІСТЯ КИЄВА

Три тисячі громадських активістів та людей з інвалідністю взяли участь у Всеукраїнському форумі “Право на життя”, що нині відбувається в Києві

Приїхали вони з різних областей України. Акція приурочили до 10-ліття підписання Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. На події була присутня і кореспондент “5 каналу” Євгенія Подобна.

Попри дощ, на форум прийшли близько 3 тис. учасників – це люди з інвалідністю, педагоги, медичні працівники. Свою акцію вони розпочали з ходи, яка тривала від Бессарабського ринку і до місця проведення форуму – Майдану Незалежності.

Акція 'Право на життя'

“Вчора, 28 вересня, була дата – це десять років з моменту підписання Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Це один із найважливіших світових правозахисних документів, і 10 років тому наша організація виборювала приєднання України до цього документу”, – каже організатор акції “Всеукраїнський форум “Право за життя” Наталія Скрипка.

Вона додає: “Наша організація об’єднує понад 120 ГО, людей з різними типами інвалідності, з різних куточків України. Ми постійно отримуємо від людей, організацій, які їх представляють, звернення щодо порушень прав, незабезпечення прав, дискримінації абсолютно в усіх сферах життєдіяльності”.

Акція 'Право на життя'

У заході взяли участь представники різних регіонів країни – Запоріжжя, Донеччини, Чернівців, Чернігова, Києва. Дехто з учасників акції мав проблеми зі здоров’ям від народження, хтось отримав їх внаслідок аварії, травм, на війні. Є учасники, які не чують або не можуть розмовляти, учасники з ментальними проблемами, ті, хто пересувається на візках. Усіх їх об’єднує ціла низка проблем. Насамперед – побутових.

Учасники так пояснюють, чому прийшли на акцію:

  • Вимоги рівні, рівні права і можливості. Ми такі саме люди, як й інші;  
  • Дитині складно в суспільстві, не всі його приймають, не кожен може зрозуміти. Він може поводити себе не так, як інші. Сприйняття його інакше, аніж інших дітей;
  • Обмежувати можливості можемо собі лише ми самі. Ніхто немає права обмежувати мої можливості фізично.  

Наприкінці ходи на учасників чекала стіна, яку символічно зламали. У такий спосіб люди з інвалідністю спробували донести головний меседж заходу – прагнуть зламати стіну між людьми з інвалідністю та соціумом.

Акція 'Право на життя'

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial