Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання

Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання
5 Липня 2019
Друкувати цю новину

Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання

5 липня Міністерство соціальної політики на засіданні Національної ради з питань раннього втручання провело закриття проєкту TWINNING “Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність”.

Захід відбувся за участі Олександри Чуркіної, заступника Міністра з питань європейської інтеграції; Миколи Шамбіра, заступника Міністра соціальної політики за підтримки Європейського Союзу в Україні; Високоповажного Надзвичайного і Поважного Посла Франції в Україні; Валерія Сушкевича, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю; Маргарити Кропівницької, заступника директора Департаменту організаційної роботи та взаємодії з органами державної влади Міністерства соціальної політики України, постійного радника проєкту Twinning – секретаря Національної ради;  представників інших міністерств, відомств, громадянського суспільства та пілотних регіонів.

«Раннє втручання впевнено шириться країною, і сьогодні ми кажемо не тільки про послугу раннього втручання, не виключно про реабілітацію дитини, а кажемо про збереження родини, – заявила відкриваючи засідання Олександра Чуркіна, і додала, що послуга раннього втручання – це той превентивний механізм, який є обов’язковим елементом для кожної країни, яка запроваджує системний підхід у збереженні родини, її посиленні та у формуванні відповідального батьківства».

Вона також акцентувала увагу на тому, що доступ до послуги раннього втручання має вийти за межі пілотних регіонів та поширитись на всю країну, а раннє втручання має стати невід’ємною складовою  державної політики щодо захисту прав дітей.

Мінсоцполітики провело перше засідання Національної ради з питань раннього втручання

В ході засідання сторони підвели підсумки проведеної двухрічної роботи, та напрацювали відповідні доручення, які буде передано на розгляд Віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенко.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики наголосив на тому, що Проєкт Twinning є дуже актуальним у контексті загального процесу реформ в Україні.

«Спільними зусиллями нам вдалося підняти питання раннього втручання» на загальнодержавний рівень», – заявив Микола Шамбір.

Заступник Міністра зазначив про те, що за два роки спільної роботи підготовлено нормативну базу та проведено багато заходів для того, щоби люди дізналися про важливість питання і орієнтувалися в ньому.

Мінсоцполітики України

  Категорія: