Тимчасово переселеним людини з інвалідністюм надають допомогу

24 Вересня 2014 Друкувати цю новину

Без жодних труднощів забезпечують ортопедичними засобами осіб з інвалідністю, які переселились із східних областей та тимчасово окупованої території Криму. Про це доповіли під час обласного семінару 24 вересня, організуваного  Тернопільською обласною організацією Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Союз організацій осіб з інвалідністю України» за підтримки Міністерства соціальної політики України.

Участь у семінарі за дорученням першого заступника голови Тернопільської облдержадмніістарції Івана Крисака взяв начальник управління соціального захисту населення Вадим Боярський.

На семінарі визначили напрями співпраці органів державної влади та громадських організацій осіб з інвалідністю задля ефективнішої реалізації в області законних прав осіб з інвалідністю.

«Інваліди повинні мати рівні з іншими громадянами України можливості для участі в усіх сферах суспільного життя. Для цього маємо формувати державну соціально-орієнтовану економіку та створити ефективні механізми соціального захисту осіб з інвалідністю. Інваліди повинні мати доступ до соціальної інфраструктури, а також можливість для розвитку творчих здібностей, для занять фізичною культурою та спортом», - зазначив голова обласної організації ВОІ СОПУ Михайло Костів.

Зокрема, на території Тернопільської області перебуває 1424 тимчасово переселених громадян, із них - 200 пенсіонерів, у тому числі осіб з інвалідністю, повідомив Вадим Боярський.

«Жодних труднощів не виникає щодо забезпечення осіб з інвалідністю, які переселились, ортопедичними засобами, - зазначив він. – Окрім того, отримати протези можуть постраждалі у зоні АТО. Для цього їм не потрібно оформляти інвалідність».

У медичних закладах оглядають осіб з інвалідністю-переселенців за спрощеною процедурою, тобто без наяності медико-експертної справи.

«Ми розуміємо, що отримати документи цим людям з місця проживання важко, - зазначив в.о. головного лікаря Тернопільського обласного коммунального центру медико-соціальної експертизи Андрій Майка. – Тому ми оглядаємо таких пацієнтів і на основі цього приймаємо рішення щодо іхнього статусу. Просимо громадські організації, які займаються людини з інвалідністюми, співпрацювати із нами. Адже потрібно вести облік цих осіб, щоб ми володіли достовірними даними».

Масових звернень щодо отримання ортопедичних засобів  від тимчасово переселених жителів не було, повідомив в.о. директора Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Богдан Паласюк.

"Було одне звернення від людини з інвалідністю, який переселився, та два звернення від учасників АТО, - зазначив він. – Хочу наголосити, що наші протези нічим не гірші від закордонних. Щоправда на даний момент не вистачає коштів на виготовлення ортопедичного взуття. Сподівамось, з наступного року ситуація покращиться.Контакт із особами, які переселяються, представники управління ДСНС встановлюють ще до їх приїзду на територію області. Відтак з'ясовують стан здоров'я людей, щоб заздалегіть підготувати їм необхідні послуги та умови", додав заступник начальника управління ДСНС в Тернопільській області Олег Балан.

Тернопільська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.