повернутися на головну

Просвітницька діяльність НАІУ

Просвітницька діяльність НАІУ

Проєкт «Зміцнення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» реалізує UCP Wheels for Humanity (UCPW) за підтримки Української Асоціації фізичної терапії (УАФТ), Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ), Всесвітньої конфедерації фізичної терапії (ВКФТ) і Республіканського медичного коледжу Таджикистану (РМК), за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Посилання на проєкт https://naiu.org.ua/zmitsnennya-reabilitatsijnyh-poslug-v-systemah-ohorony-zdorov-ya/

Кампанія орієнтована на широкий загал населення, а також установи/заклади, що просувають медичні послуги та /або обслуговують людей, які потребують фізичної терапії; об’єднання пацієнтів, громадські організації людей з інвалідністю,
Зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії, а також інформування про реформу національного сектору охорони здоров’я та реформування у сфері реабілітації.

На підтримку Кампанії заплановано випуск 5 серій друкованих матеріалів, аудіо буклетів, а також видання щомісячного електронного бюлетеня «Право на реабілітацію».

За перші три місяці реалізації проєкту охват аудиторії достягнув 140 тис. осіб та 687 установ та громадських організацій через соціальну мережу фейсбук, інтернет-сайт НАІУ та 2 трансляції на Українськом радіо.

Національна Асамблея людей з інвалідністю в квітні 2020 року розпочала багаторічний проєкт, який буде спрямований на посилення спроможності громадських організацій жінок з інвалідністю, консолідацію жіночих організацій, проведення адвокаційних кампаній щодо захисту прав жінок та дівчат з інвалідністю.

Реалізація проєкту НАІУ проходитиме в наступних областях: Вінницька, Донецька, Івано-Франківська, Житомирська, Луганська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернівецька, Київська та м. Київ.

До заходів проєкту можуть долучатись дівчата та жінки з інвалідністю, лідерки громадських жіночих організацій та організацій жінок/ осіб з інвалідністю, мами , які виховують дітей з інвалідністю.

Національна Асамблея людей з інвалідністю виступає, як тематичний партнер глобальної ініціативи «Голос жінок і лідерство – Україна». Проєкт, який здійснює Український Жіночий Фонд (УЖФ) за підтримки Уряду Канади. Його мета: змінити на краще ситуацію з правами жінок і дівчат в Україні, а також сприяти просуванню гендерної рівності через підтримку жіночого/феміністичного руху.

«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».

Про інвалідність, як ми розуміємо

Про ґендер та інвалідність і те, як ці два поняття пов’язані між собою

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) реалізували у 2019 році проєкт «Забезпечення доступності виборів для людей з інвалідністю в Україні».

Мета проєкту: сприяти створенню можливостей особам з інвалідністю продемонструвати свою громадянську позицію на рівні з іншими громадянами шляхом реалізації своїх виборчих прав.

Завдання: розповсюдження методичних посібників (IFES, НАІУ), розробка та розповсюдження пам’ятки для виборців з інвалідністю “Як проголосувати виборцю з інвалідністю” (друкована та аудіо версія).

Посилання на проєкт: https://naiu.org.ua/chomu-vazhlyvo-zabezpechyty-dostupnist-vyborchyh-dilnyts-dlya-lyudej-z-invalidnistyu/

Посилання на відео «Зробимо вибір доступним разом!» https://www.youtube.com/watch?v=i5MO_iSonjM

НАІУ була проведена просвітня кампанія в березні та липні 2019 року, зокрема: у фейсбуці, трансляція 2 роликів протягом 10 днів на Українськом радіо, а також на інтернет – сайті НАІУ. Надруковано та розповсюджено понад 20 000 примірників пам’ятки “Як проголосувати виборцю з інвалідністю” серед громадських організацій людей з інвалідністю 18 областей України. Загальний охват аудиторії через інтернет, радіо та соціальну мережу фейсбук склала понад 840 тис. користувачів.

Проект «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю».

Мета проекту: сприяння подоланню дискримінації людей з інвалідністю через адвокатування інтеграції стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю до Національної стратегії у сфері прав людини.

Розроблено та поширено в різних регіонах України пам’ятку для людей з інвалідністю «Дискримінація за ознакою інвалідності: ідентифікуємо, реагуємо, захищаємось» в друкованому, електронному та аудіоформаті. Загальний охват аудиторії склав понад 430 тис. користувачів.

Інформація про проєкт https://naiu.org.ua/implementatsiya-natsionalnoyi-strategiyi-u-sferi-prav-lyudyny-yak-shlyah-do-zmenshennya-dyskryminatsiyi-lyudej-z-invalidnistyu/

29 вересня 2018 року – Всеукраїнський Форум присвячений 10-й річниці Конвенції ООН про права людей з інвалідністю в Україні «Право на життя» (м. Київ
Пряма трансляція форуму за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Pts2hySX4aY

Прем’єрний показ фільму відбувся 3 грудня 2018 року в кінотеатрі «Жовтень» за участю понад 450 глядачів, зокрема: представників понад 80 громадських організацій людей з інвалідністю з усіх областей України, представників влади, міжнародних організацій, студентства та просто пересічних громадян під час унікального соціально-правового івенту “Право на життя”, організованого НАІУ.

Дивіться відео за посиланням: https://naiu.org.ua/dyvitsya-dokumentalnyj-film-pravo-na-zhyttya/

Метою створення Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» – є об’єднання зусиль батьків дітей з інвалідністю, представників громадських організацій, які утворили/ якими керують батьки дітей з інвалідністю, представників громадських організацій, що опікуються правами таких дітей, представників інших недержавних утворень, фізичних осіб задля впливу на формування політики раннього втручання в Україні.

Основні сфери діяльності Форуму:
• Представлення інтересів батьків, які виховують дітей з особливостями розвитку (в тому числі з інвалідністю);
• Адвокація послуги раннього втручання (РВ) в Україні;
• Донесення філософії, участь у формуванні та впровадженні політики РВ та сприяння впровадженню послуги раннього втручання на регіональному та національному рівнях.
Посилання Форум на сайті НАІУ https://naiu.org.ua/programa-batky-za-rannye-vtruchannya-v-ukrayini/
Посилання на групу Форуму у фейсбуці https://www.facebook.com/groups/358257497632009/

Станом на 31 грудня 2019 року до Форуму долучилися 177 окремих осіб з числа батьків та 100 недержавних громадських організацій з 21 регіону України.

Ініціатива до Міжнародного Дня людей з інвалідністю, започаткована агенціями Організації Об’єднаних Націй в Україні спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та рухом
ТАК МАЄ БУТИ з метою привернення уваги до прав людей з інвалідністю, що порушуються щодня внаслідок інфраструктурної недоступності та
неможливості отримання ними послуг на рівні з іншими людьми.
Серед цілей ініціативи – усвідомлення широким загалом актуальності питань доступності середовища та побудова сучасного суспільства,
в якому хочеться жити кожному.

До акції, другий рік поспіль долучилося понад 40 закладів у 11 областях. Відбулося 30 тематичних заходів.

Вікенд проходив у форматі флешмобу, до якого долучилися кав’ярні, ресторани, театри, кінотеатри, музеї, торгово-розважальні центри, які робили своє середовище та послуги більш доступними та дружніми для відвідувачів з інвалідністю та сімей із малими дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю. Також протягом кількох днів (30 листопада – 3 грудня 2018 року) вони привертали увагу своїх відвідувачів до питань рівності в доступі до закладів та послуг через проведення тематичних заходів.

Посилання на сайті НАІУ https://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2017/11/Vikend_Mozhlyvostey-.pdf

Запрошення приєднатися до акції на сайті Універсальний дизайн http://ud.org.ua/publikatsiji/329-vikend-neobmezhenikh-mozhlivostej-2018

Фінальне відео проєкту на офіційній сторінці UNDP Ukraine / ПРООН в Україні на фейсбуці
https://www.facebook.com/UNDPUkraine/videos/305371790169057/?v=305371790169057

https://undpukraine.exposure.co/how-to-make-cinemas-and-cafes-accessible

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 49 було затверджено Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання, якою передбачено співпрацю у сфері медичної реабілітації. У рамках цієї угоди з липня 2016 року Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Офіс Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні, за підтримки Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства молоді та спорту України започатковано проведення Програми активної реабілітації «Повернення до життя».

Програма мала за мету здійснення реабілітації діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки та оборони України, які постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході України, та повернення їх до активного життя у суспільстві. Вона була розрахована на два роки, протягом якої заплановано проведення 17 таборів з активної реабілітації (один табір тривав 12 днів по 10 учасників в кожному), що працювали за принципом – рівний-рівному, де тренерами та інструкторами були люди з інвалідністю і в тім числі, воїни АТО, які брали участь в перших таборах програми.
У рамках програми майже 200 бійців пройшли курс реабілітації в Західному центрі.

Відео про Табори активної реабілітації для бійців АТО, Програма НАТО «Повернення до життя» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=1ZW7ARc2bQk&feature=emb_title

Виготовлено та розповсюджено соціальну рекламу з питань раннього втручання (РВ) (343 борди, 165 сіті-лайтів, 1250 метролайтів в 31 місті 11 областей України, зокрема: Харків, Дніпро, Запоріжжя, Одесі, Ужгороді, Львові, Краматорську, Запоріжжі, Вінниці, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Краматорськ, Вінниця, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Бахмут, Павлоград, Мелітополь, Кам’янське, Бердянськ, Добропілля, Димитров, Торецьк, Дружківка, Костянтинівка, Покровськ, Кремінна, Лисичанськ, Слов’янськ, Рубіжне).

Видано 4 брошури з питань раннього розвитку дитини. Брошури розповсюджуються серед центрів раннього втручання та зацікавлених організацій, загальний тираж 58 000 екз. Також, брошури розміщено на сайті Проекту (rvua.com.ua/advice-materials).
Працює інтернет-сайт з питань РВ (www.rvua.com.ua).

На сьогоднішній день інформаційна кампанія досягла 36 356 454 людей через інформаційну кампанію та участь 1 657 382 осіб через платформу соціальних мереж.

Програма «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні»

Мета Програми: сприяння застосуванню стандартів доступності та універсального дизайну, забезпечуючи сталий розвиток та поширення результатів, досягнутих під час першого етапу. Програма зосереджена на подоланні існуючих бар’єрів, що перешкоджають чи обмежують рівні можливості для людей з інвалідністю до послуг та об’єктів, а також гарантуванні того, що права людей з інвалідністю у сфері охорони здоров’я, навчання, зайнятості, надання публічних та соціальних послуг реалізовуються повною мірою щоденно.

Результати:

Впроваджено 10 місцевих ініціатив з питань універсального дизайну в сфері охорони здоров’я, зайнятості, соціальних послуг, інфраструктури та інше;
180 представників національних і місцевих органів влади, бізнесу, надавачів соціальних послуг, роботодавців застосовують принципи універсального дизайну та доступності;
Ресурсний центр з питань універсального дизайну для підвищення обізнаності про доступність та принципи універсального дизайну серед громадськості та спеціалістів заснований та функціонує;
2 посібники, з впровадження принципів доступності та універсального дизайну в установах охорони здоров’я та з питань супроводу на робочому місці, розроблено та представлено партнерам;
400 тисяч представників органів влади, бізнесу, постачальників послуг, громадськості зміцнили потенціал щодо доступності та універсального дизайну в результаті проведення громадських просвітницьких та інформаційних заходів/ конференцій/ розповсюдження матеріалів;
Розроблено 4 галузеві нормативні акти або навчальні програми з питань доступності та універсального дизайну.
Веб-сайт з універсального дизайну, який було розроблено в рамках першої фази Програми, підтримується та наповнюється новою інформацією, кращими практиками, історіями, презентаціями та іншим.

Посилання на просвітницький ролик https://www.youtube.com/watch?v=aC9MTMCYHHA

Експертний центр з універсального дизайну в Україні. https://ud.org.ua/ud-hub

UD –HUB має досвід організації та проведення навчальних заходів з
універсального дизайну для фахівців різних галузей, аудитів та
консультацій, супроводу реорганізації закладів та установ, розроблення
комплексних проектів відповідно до принципів доступності та
універсального дизайну.

UD –HUB об’єднує та залучає найкращих фахівців, збирає та поширює
успішні практики.

Основна ідея проєкту – збір коштів на виготовлення дитячих тактильних книг Брайля для слабозорих та тотально незрячих дітей України. Книги було передано відповідним навчальним закладам та бібліотекам.

Основна мета – зробити важливий внесок в розвиток та освіту дітей з обмеженими можливостями зору, шляхом об’єднання зусиль населення України.
Інформація про проєкт https://naiu.org.ua/pro-proekt/


Зібрано 338 тис. грн.
Надруковано 4200 примірників книги.
Проєкт підтримали 49 видавничих компаній. А це 118 різних ЗМІ.
Загальна кількість контактів, яких вдалося досягти за допомогою медіа-підтримки, охопила майже 31 мільйон людей.
Сукупний тираж повідомлень про проєкт становить 21,5 млн примірників.

http://boritko.com/lettertoblindgovernment

https://www.youtube.com/watch?v=EbqJfLy05Us

https://sostav.ua/publication/effie-awards-ukraine-2014-predstavil-pobeditelej-64788.html

Проведено Всеукраїнський конкурс «ЗАКЛАД БЕЗ БАР’ЄРІВ», в рамках реалізованого Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України та Центром доступу до футболу в Європі (CAFE) Міжнародного проєкту UEFA “EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits” – «Євро 2012: поважаємо інтеграцію – футбол без обмежень».

Конкурс, у якому брали участь заклади громадського користування різних організаційних форм та форм власності за власним бажанням, проводився серед закладів громадського користування в містах, приймаючих ЄВРО-2012: Києві, Львові, Харкові, Донецьку в період з лютого по травень 2012р.

Під час конкурсу команди підготовлених волонтерів проходили визначеними маршрутами (фан-зони, півтора-кілометрова зона та місця можливого перебування вболівальників) й заповнювали спеціально розроблену анкету щодо доступності закладів (готелі, кафе, ресторани т.п.), які знаходяться на цих маршрутах на предмет пристосованості цих закладів для відвідування їх людьми з інвалідністю.

Кожен заклад громадського користування в містах, які приймають ЄВРО-2012, оцінювався за декількома параметрами: його відповідності для можливості відвідування особами з різними функціональними обмеженнями (порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху тощо); відповідності Державним будівельним нормам України (ДБН), а також естетичного та дизайнерського рішення виконаних робіт з доступності.

Підсумки цього волонтерського рейду містами, приймаючих Євро-2012, під час якого було обстежено понад 1100 закладів, підвели у Києві на урочистій церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «ЗАКЛАД БЕЗ БАР’ЄРІВ».

Проєкт передбачає привернення уваги громадськості та вирішення проблем доступності матчів ЄВРО 2012 для вболівальників з інвалідністю.

У рамках проекту нам вдалося збільшити доступність футболу для сліпих вболівальників, а саме – організувати аудіо-описові коментарі для незрячих фанатів.

Інформація про проєкт та конкурс за посиланням https://naiu.org.ua/v-sushkevich-mizhnarodnij-proekt-uefa-euro-2012-respect-inclusion-football-with-no-limits-poklikanij-zminiti-svidomist-ukrajinskogo-suspilstva-po-vidnoshennyu-do-lyudej-z-invalidnistyu/

Відео про Конкурс «Заклад без бар’єрів»
https://www.youtube.com/watch?v=4B6rnCDVZFs