Волонтерів Дніпропетровщини навчали праву та психологічній реабілітації бійців АТО та переселенців

Волонтерів Дніпропетровщини навчали праву та психологічній реабілітації бійців АТО та переселенців
23 Березня 2015
Друкувати цю новину

10-11 березня в Дніпропетровську пройшов тренінг-сесія «Підтримка діяльності волонтерських організацій, що займаються питаннями переселенців та бійців АТО». Під час занять учасникам розповіли саме про практичне вирішення проблем, з якими вони стикаються щодня. Це, перш за все, надання психологічної допомоги для бійців АТО та переселенців, адвокатування, захист їх прав, а також основи медіа-грамотності.

_1_14267770552622-268E

«Рік тому проти України почалася війна. Туди вирушили тисячі добровольців, в той же час тисячі людей покинули свої будинки і приїхали до нас, просячи допомоги. Це нас об’єднало. І зародився наш волонтерський рух. Всі хотіли допомогти, хто чим зможе. Ми отримали іншу країну, ми стали іншими завдяки вам – тим, хто захищає свою країну. Хто на лінії фронту, хто в тилу. Поки у волонтерів і солдатів на фронті немає байдужості, ми непереможні», – зазначив радник губернатора Борис Трейгерман.

Щоб допомогти волонтерським організаціям розібратися з важкими аспектами роботи з бійцями АТО та переселенцями, випускники програми «Відкритий світ», що проходили стажування в США, організували тренінг-сесію. Захід проводиться в рамках роботи Київського ресурсного центру для випускників програм обміну (Американських рад з міжнародної освіти) та за підтримки Дніпропетровської ОДА, посольства США, синодального відділу соціального служіння Української Православної Церкви Київського Патріархату «Еліос-Милість».

«Тренінг розповідає про адвокацію, лобіювання, надання допомоги тим людям, що постраждали психологічно. Кожного разу, перебуваючи в Україні, я вражена, як працює тут громадянське суспільство. Саме воно дає нам надію на краще майбутнє. Посольство США в Україні завжди готове допомагати будь-чим», – сказала заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Рейчел Етвуд Мендіола.

Волонтер Тетяна Калениченко зазначила, що під час тренінгів розглянуто саме практичні аспекти роботи волонтерських та громадських організацій, спільно з релігійними організаціями та органами влади. Це юридична підтримка вимушених переселенців і військових, та, зокрема, психологічна реабілітація, якій навчатимуть професійні психоаналітики та психотерапевти.

«Військовим потрібна ця підтримка. Я сама дружина офіцера, я розумію, наскільки це важливо сьогодні на передовій, і для поранених, які повернулися в тил. Ми вже маємо певний «синдром АТО», бачимо перші наслідки, але з ними поки що ніхто не працює. Тому ми хочемо почати цю діяльність, щоб потім вивести її на всеукраїнський рівень», – наголосила вона.

Дніпропетровська ОДА

  Категорія: