В Запоріжжі центр для дітей з інвалідністю залишають без приміщення

В Запоріжжі центр для дітей з інвалідністю залишають без приміщення
20 Червня 2017
Друкувати цю новину

Війна за квадратні метри. Центр для дітей з інвалідністю «Прометей» скоро може залишитись без приміщення. Його у нього забирають церковники. На вул. Святоволодимірівській, 92 уже декілька років знаходиться центр «Прометей». В ньому навчають дітей з інвалідністю. Це малюки з аутизмом, ДЦП та синдромом Дауна. Діти відвідують театри, музеї, парки та басейн. У центрі їх готують до майбутнього життя у суспільстві. Але невдовзі «Прометей» може опинитися на вулиці.

В Запоріжжі центр для дітей з інвалідністю залишають без приміщення

Директорка центру «Прометей» Анжеліка Сєрова пояснює, у 2015 році, об’єднанню надали це приміщення під центр, та пообіцяли передати його. Але потім співробітники центру дізналися, що будівля знаходиться в судових розглядах, що йдуть суди, причому на жоден суд їх не запросили. Потім будинок відійшов Київському патріархату, тобто церкві, розташованій навпроти. Центру поставили стислі терміни щодо звільнення приміщення.

Церковники кажуть, ця будівля дійсно належить єпархії. В 2008 році будівлю передали невідомій людині. Потім виявилося, що це незаконно. І суд виніс рішення повернути будівлю священнослужителям. От тільки на цей час у будівлі був центр «Прометей». Єпископ Фотій показує, приміщення на другому поверсі – у жахливому стані. Тому потребує негайного капітального ремонту. Це і є офіційною причиною виселення центру «Прометей».

Епископ Фотій, керуючий Запорізькою єпархією Української православної церкви Київського патріархату підтверджує, центру «Прометей» було предписано це приміщення звільнити якраз для проведення капітального ремонту. Більш того, беручи висновки експертів про аварійність ситуації, про аварійність будівлі, аварійну будівлю не можна надавати організації, яка займається дітьми зі специфічними потребами.

Батьки учнів центру кажуть, куди йти, вони не знають. Якщо центр закриють, їхні діти втратять можливість розвиватися. Мама вихованки центру «Прометей» Анжеліка Кулік говорить, за три роки дівчинка не тільки здобула певні навички в соціалізації, а й займається дуже добре. Успіхи в розвитку поспостерігають не тільки батьки, а знайомі та друзі. Тому що дитина стала зовсім іншою. Батько вихованця центру «Прометей» Олександ Васілега підтверджує, тільки в цьому центрі син спілкується з іншими дітьми, і в цьому бачу полягає соціальне спілкування, якого йому не вистачало.

Поки у центру «Прометей» є час знайти нове приміщення. Єпархія просить їх звільнити будівлю до 30 червня. Потім там розпочнеться ремонт. От тільки після того, як він закінчиться, батьків та дітей з «Прометею» тут вже не чекають. Після ремонту у будинку може відкритися духовне училище. Або там оселяться священнослужителі.

Телеканал Z

  Категорія: