Лише 10 медикам, які отримали інвалідність через ковід, виплатили належну компенсацію – Радуцький

Лише 10 медикам, які отримали інвалідність через ковід, виплатили належну компенсацію – Радуцький
14 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Виплати родинам померлих від коронавірусу медиків отримали лише 83 родини з 567.

Народний депутат України від партії “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив про катастрофічну ситуацію з виплатами медикам, які перехворіли на коронавірус і отримали внаслідок цього інвалідність, повідомляє Парламент.UA.

Відповідний допис Радуцький опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці.

Ситуація із виплатами компенсацій медикам, які отримали інвалідність внаслідок коронавірусної хвороби, зайшла у глухий кут, – констатував нардеп.

Депутат нагадав, що з 1 липня 2020 року діє закон про “ковідні” виплати медикам або їхнім родинам на випадок інвалідності або смерті медпрацівника.

У випадку смерті медичного працівника процедура більш-менш працює. Станом на 1 квітня 2021 року страхові виплати отримали 83 родини на суму 132 млн грн. Хоча загиблих від “ковіду” медиків значно більше – 567, – навів статистику Радуцький.

Нардеп наголосив, що основними причинами відмов у страхових виплатах є наступне:

  • не доведено, що медик інфікувався на робочому місці,
  • загинув не медичний працівник (водій, молодша медична сестра),
  • відсутні члени сімей, не подані відповідні документи.

А от виплати медикам, які перехворіли на “ковід” та стали людини з інвалідністюми, практично зупинились. Два місяці компенсацію від держави отримали 8 людей, станом на початок квітня – 10 осіб, – констатував Радуцький (досьє Михайла Радуцького).

Нардеп розповів, що проблема зрушить з мертвого місця лише тоді, коли МОЗ схвалить два розроблених проєкти указів: “Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) епідемій та спалахів інфекційних хвороб” та “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України, Академії медичних наук України, Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338 “Про затвердження Інструкції про застосування переліку професійних захворювань”.

На переконання Радуцького, фактично за рік пандемії Міністерство охорони здоров’я не змогло спростити процес отримання компенсації від держави, тому він запропонував розглянути це питання на РНБО або ж передати до компетенції місцевої влади.

Валерія Пепеля

  Категорія: