В рамках проєкту ТЕАМ розпочалося навчання переселенців на курсах професійного навчання у Краматорську

В рамках проєкту ТЕАМ розпочалося навчання переселенців на курсах професійного навчання у Краматорську
2 Березня 2016
Друкувати цю новину

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» спільно з Українською асоціацією фізичної терапії та UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжують реалізувати  Міжнародний проєкт «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Зустріч ВПО з потенційними роботодавцями

Так, у Донецькій області, м. Краматорськ, де головним партнером даного проєкту виступає Донецька обласна організація осіб з інвалідністю, у лютому цього року на короткотривалі курси професійної підготовки направлені чотири  внутрішньо переміщені особи: Олексій Носенко, Віталій Зайцев, Світлана Ковальова та Ірина Кошелева. Трьом з них вже оплачено навчання за рахунок USAID на курсах за спеціальностями “Оператор комп’ютерного набору” та “Оператор комп’ютерної верстки”. Навчання розпочнеться з березня 2016 р. у Інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, що розташований у м. Краматорськ Донецької області.

Грузіна Тетяна і Тимко Лариса направлені до супермаркету “Брусничка” з приводу можливого працевлаштування

Закінчивши курс навчання, учасники проєкту отримають можливість працевлаштуватися або розпочати власну справу за обраним у ІПК  фахом, адже всі вони після вимушеного переїзду до Краматорська  ще й досі безробітні, і дуже переймаються тим, що не можуть фінансово забезпечувати себе та свої родини.

– Для мене, – зазначив переселенець із Донецька Олексій Носенко, – дуже важливо освоїти ті  комп’ютерні програми, які знадобляться мені у моєму новому бізнесі. Тому я дуже вдячний організаторам проєкту за  можливість бути його учасником. Маю намір також взяти участь у тренінгу з відкриття власної справи та отримати грант на придбання необхідного мені обладнання.

Заповнення анкет ВПО переселенцями з м. Горлівка

Окрім вищеназваних, бажання пройти курс професійного навчання та отримати нову спеціальність виявили ще шестеро переселенців, які відвідали офіс проєкту у Краматорську на початку лютого. Зараз ведуться переговори з директором ДОУ “Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів” Л.А.Останковою щодо можливості складання нових угод між закладом, ВГО НАІУ та кандидатами на навчання.

Говорить директор інституту Лариса Останкова: “Сподіваємось, що всі слухачі наших курсів будуть старанними учнями,  і в подальшому з користю  застосують отримані ними  знання в роботі. А наш заклад завжди готовий надати вимушеним переселенцям з інвалідністю якісні послуги”.

Директор ІПКПК Л.А.Останкова під час переговорів щодо укладання договору про навчання з переселенцем з м. Донецьк

В цілому за допомогою щодо  працевлаштування та професійної  реабілітації  до координаторів проєкту ТЕАМ у м. Краматорськ  у лютому звернулося понад 20 громадян. Дві жінки були направлені до супермаркету “Брусничка», керівництво якого повідомило нас про наявність в ньому вакансій для осіб з інвалідністю, 17 відвідувачів заповнили анкети ВПО та отримали консультативну допомогу, шестеро написали заяви щодо участі у тренінгу НАІУ з відкриття  власної справи, який відбудеться 23-25 березня у м. Харків. Розіслано резюме 20 здобувачів роботи на підприємства м. Краматорськ, Слов’янськ, Красноармійськ та Дружківка. Відбулося декілька зустрічей з потенційними роботодавцями та керівниками учбових закладів. Три особи з інвалідністю з числа вимушених переселенців  працевлаштовані.

Робота над проєктом триває.

Надія Поламарчук, представник ВГО НАІУ у Донецькій області.

На фото:

  1. Зустріч ВПО з потенційними роботодавцями.
  2. Грузіна Тетяна і Тимко Лариса направлені до супермаркету “Брусничка” з приводу можливого працевлаштування
  3. Заповнення анкет ВПО переселенцями з м. Горлівка
  4. Директор ІПКПК Л.А.Останкова під час переговорів щодо укладання договору про навчання з переселенцем з м. Донецьк
  Категорія: