У Житомирі відкрито новітню читальню для особливих людей

У Житомирі відкрито новітню читальню для особливих людей
29 Квітня 2013
Друкувати цю новину

У Житомирі відкрито новітню читальню для особливих людей24 квітня в приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича відкрито інклюзивний читальний зал, обладнаний за найсучаснішими новітніми технологіями. Його послугами без перешкод і в повному обсязі можуть користуватися люди з обмеженими фізичними можливостями. На церемонії відкриття незвичайної читальні побував голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський. Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

«Сьогодні на Житомирщині стартує унікальний культурно-освітній проєкт, спрямований підтримати наших земляків з особливими потребами, передусім забезпечити їхнє конституційне право на вільний та рівний доступ до інформації, підвищення рівня освіченості. Ми раді, що спільними зусиллями нам вдалося створити затишний духовно-культурний куточок, де всі без винятку особливі люди зможуть розвивати здібності, самоудосконалюватися, спілкуватися зі світом, тобто почувати себе такими, як і всі», – наголосив під час відкриття читальні Йосип Запаловський.

Він також зазначив, що органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади працюватимуть над тим, щоб такі новітні та зручні читальні зали з доступом до мережі Інтернет для людей із обмеженим фізичними можливостями були створені при кожній громадській бібліотеці області.

Голова обласної ради повідомив, що в області з початку нинішнього року діє обласна Комплексана програма соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення на 2013–2015 роки, заходами якої передбачено підтримувати людей із особливими потребами. І на це будуть спрямовані кошти з обласного бюджету. Йосип Запаловський також подякував представникам Посольства США в Україні за належне фінансове сприяння в реалізації цього проєкту на Житомирщині.

Нова читальня покликана забезпечити права людей із обмеженими фізичними можливостями на вільний доступ до інформації, підвищення поінформованості та освіченості даних користувачів шляхом подолання їх замкнутості, сприяння соціальній адаптації, забезпечення самореалізації та інтеграції у суспільство.

Технічне оснащення інклюзивного читального залу здійснено за фінансової підтримки Посольства США в Україні. У залі відвідувачам пропонується широкий спектр послуг із відтворення інформації у формах, доступних для сприймання людьми з вадами зору та незрячими (синтезатор мови, збільшення зображення, шрифт Брайля), а також доступ до мережі Інтернет за допомогою програми екранного доступу JAWS 11.0 та дисплея Брайля Focus 40 Blue; сканування, збільшення, озвучення, читання текстів за допомогою портативного збільшувача OPAL та програм Talklibrary, JAWS 11.0, MAGIC 11.0; консультації для роботи з комп’ютером та мережею Інтернет; замовлення літератури з інших відділів обслуговування; участь у психологічних тренінгах, що сприятимуть реабілітації осіб з обмеженими функціональними можливостями; користування електронною поштою; пошук навчально-інформаційних сайтів для людей з вадами зору; організація інтелектуально насиченого дозвілля користувачів; прослуховування аудіокниг.

У відкритті читального залу брали участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих, начальник управління культури і туризму ОДА Юрій Градовський, директор Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича Василь Врублевський, заступник прес-аташе Посольства США в Україні Люк Штеле, інші представники Посольства, керівники обласних громадських організацій, що підтримують людей із інвалідністю, волонтери Житомирського державного університету імені Івана Франка.

На завершення зібрання відбувся брифінг для представників ЗМІ.

У Житомирі відкрито новітню читальню для особливих людей

RuporZT + Фото 

  Категорія: