У Харкові презентовано новий проєкт УЄФА до Євро-2012

25 Лютого 2012
Друкувати цю новину

Харків. 24 лютого. У Харкові презентовано міжнародний гуманітарно-соціальний проєкт УЄФА в рамках футбольного турніру Євро-2012 «Євро-2012: поважаємо інтеграцію – футбол без обмежень».

У презентації проєкту УЄФА, яка відбулася в прес-холі стадіону «Металіст» в Харкові, взяли участь голова Комітету Верховної ради України, голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, президент Національного параолімпійського комітету України Валерій СУШКЕВИЧ, заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор ШУРМА, заступник Харківського міського голови Світлана ГОРБУНОВА-РУБАН, представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України у Харківській області Олег ЛЕПЕТЮК.

За словами В.СУШКЕВИЧА, проєкт, виконавцем якого в Україні є Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, передбачає привернення уваги громадськості, обговорення та вирішення проблем доступності матчів Євро-2012 для людей з обмеженими можливостями. Також програма націлена на забезпечення дотримання прав уболівальників з інвалідністю під час користування об’єктами спортивної, транспортної, готельної, соціальної інфраструктури в приймаючих матчі Євро-2012 містах.

В.СУШКЕВИЧ зауважив, що проєкт було започатковано близько 8 місяців тому, однак його презентація відбувається тільки сьогодні. Він вважає, що впровадження проєкту сприятиме розвитку та вдосконаленню інфраструктури об’єктів, в тому числі Євро-2012, розширенню мережі доступних для осіб з інвалідністю місць.

За словами В.СУШКЕВИЧА, в рамках реалізації цього гуманітарного проєкту була створена спеціальна консультативна група, до складу якої увійшли представники громадських об’єднань осіб з інвалідністю, місцевої влади, профільного комітету парламенту, в містах-господарях Євро-2012 відібрані волонтери, які оцінюватимуть доступність для осіб з інвалідністю закладів та установ, а також розпочалася інформаційна кампанія, зокрема підготовані публікації у ЗМІ, розроблено інформаційні відеороліки про проблеми осіб з інвалідністю тощо.

В.СУШКЕВИЧ зазначив, що за результатами волонтерського оцінювання об’єктів українських міст-господарів Євро-2012 створений і розміщений на сайті проєкту спеціальний довідник доступних місць, у якому відзначені готові до прийняття осіб з інвалідністю пам’ятки культури, громадські заклади, інфраструктурні об’єкти тощо.

Він також оголосив у рамках проєкту конкурс «Заклад без бар’єрів», який проводитиметься в українських містах-господарях Євро-2012. За словами В.СУШКЕВИЧА, у конкурсі, під час якого будуть визначені найбільш доступні для осіб з інвалідністю заклади, за бажанням можуть брати участь всі організації. Він зауважив, що заклади, котрі відповідатимуть усім вимогам, отримають спеціальний сертифікат доступності УЄФА, позначку «Заклад без бар’єрів», а також будуть безкоштовно включені до довідника для іноземних туристів.

В.СУШКЕВИЧ зауважив, що презентований проєкт і конкурс покликані до початку Євро-2012 заохотити керівників установ забезпечити максимальну доступність своїх об’єктів. «Якщо людина з перших хвилин перебування в Україні відчуває, що для неї немає рівних умов, то про яке вболівання може йти мова», - зазначив він.

В.СУШКЕВИЧ позитивно оцінив доступність харківських об’єктів Євро-2012 та висловив переконання, що проєкт «Поважаємо інтеграцію – футбол без обмежень» дозволить максимально забезпечити рівні права та можливості людей з інвалідністю. «Футбол несе із собою з Європи права людини», – підкреслив В.СУШКЕВИЧ.

У свою чергу І.ШУРМА зауважив, що сьогодні ведеться робота з пристосування для потреб осіб з інвалідністю 1,5-кілометрової зони навколо стадіону «Металіст». Заступник губернатора запевнив, що місцева влада зробить усе можливе, щоб забезпечити доступ людей із обмеженими можливостями до якомога ширшого кола об’єктів.

УНІАН

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар