31 січня 2015 року представники одеської мерії провели виїзну зустріч з вимушеними переселенцями з Донецької та Луганської областей, які проживають у санаторії «Куяльник». У зустрічі взяли участь директор департаменту праці та соціальної політики Олена Китайська, директор департаменту охорони здоров’я Ігор Шпак, провідні фахівці соціальних і транспортних структур Одеської міської ради. Спілкування пройшло у форматі діалогу, були вислухані всі побажання переселенців, а також запропоновані ефективні шляхи надання їм комплексної медико-соціальної та організаційної допомоги.
Незважаючи на те, що санаторій «Куяльник» не входить до території обслуговування міських лікувальних закладів, міський департамент охорони здоров’я за власною ініціативою організував надання медичної допомоги переселенцям. З минулого року в санаторії проводять щотижневий прийом сімейні лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги №18, а в подальшому лікар буде приймати двічі на тиждень. Крім того, організовано комплексний медичний огляд усіма вузькопрофільними спеціалістами, чиїх консультацій потребують переселенці.
Зі ста дорослих осіб, які проживають у «Куяльнику», близько половини є людини з інвалідністюми, тому для кожного пацієнта буде складено індивідуальний план реабілітації, а в разі втрати реабілітаційних карт буде надана допомога для їх оперативного відновлення. Планується або проведення медико-соціальної експертизи на території санаторію, або доставка пацієнтів, що її потребують, автобусами. Також за необхідності буде організований груповий виїзд на автобусі для проведення спеціалізованих досліджень – рентгенодіагностики, УЗД, КТ, МРТ та інших. Як повідомив директор міського департаменту охорони здоров’я Ігор Шпак, переселенцям нарівні з одеситами буде надана можливість безкоштовного обстеження в приватних медичних структурах за програмою соціального партнерства. Для забезпечення переселенців ліками буде організована доставка медикаментів з муніципальної аптечної мережі «Одесфарм».
Крім дорослих, у санаторії «Куяльник» проживають п’ятдесят дітей з Донецького та Луганського регіонів. Їх медичне обслуговування взяла на себе міська дитяча поліклініка №2. Також заплановано оздоровлення дітей у санаторії ім. Чкалова за неврологічним, кардіологічним та пульмонологічним профілем, розглядається можливість організації відпочинку і реабілітації дітей і в інших санаторно-курортних закладах Одеси та Одеської області.
Також для переселенців, які проживають у санаторії «Куяльник», буде організовано зручне транспортне сполучення з Одесою, для чого буде переглянутий графік роботи діючого автобусного маршруту, а також виділено спеціальний автобус для обслуговування переселенців.
Одеський муніципалітет підтримує постійний зв’язок з переселенцями, які проживають у санаторії «Куяльник», щоб надавати їм усю можливу допомогу та оперативно вирішувати питання.
Сайт міста Одеса + Фото