Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день «Білої тростини»

15 Жовтня 2020 Друкувати цю новину

Щорічно в жовтні та листопаді місяці в світі вшановуються дві події, які нагадують суспільству про нелегку долю наших незрячих співвітчизників.

Це - День білої тростини і Міжнародний день сліпих. В нашій країні цю дату пов'язали з днем народження французького педагога Валентина Гаюї (1745—1822), що заснував в Парижі перший в світі інтернат для сліпих, з якого і почалося масове навчання людей з вадами зору.

День білої тростини - день встановлений у 1969 році згідно з рішенням Міжнародної федерації сліпих. Уперше цей день відзначали в США 15 жовтня 1964 року з ініціативи Національної федерації сліпих.

Для визначення шляху палицю використовували відвіку.

А ось історія Білої тростини як символу сліпоти почалася з 1921 року у Великобританії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс із-за нещасного випадку втратив зір. Справитися з бідою йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку одному. Проте тростина, що супроводжувала молоду людину в його одиночних прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив фарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він став радити і іншим сліпим людям поступати так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій - вона масово подарувала сліпим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для сліпих (Великобританія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед осіб з порушенням зору.

Нині Міжнародний день «Білої тростини» є не тільки своєрідним знаком, що має нагадувати суспільству про людей з порушенням зору, але й днем, заснованим для запровадження інтегративних і реабілітаційних процесів.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.