У Всесвітній день гемофілії МОЗ та ПРООН звітують про економію в 100 млн гривень, на які будуть закуплені додаткові ліки для людей з гемофілією

У Всесвітній день гемофілії МОЗ та ПРООН звітують про економію в 100 млн гривень, на які будуть закуплені додаткові ліки для людей з гемофілією
18 Квітня 2018
Друкувати цю новину

У Всесвітній день гемофілії МОЗ та ПРООН звітують про економію в 100 млн гривень, на які будуть закуплені додаткові ліки для людей з гемофілієюКоли світ відзначає Всесвітній день гемофілії для підтримки людей з цим захворюванням крові, МОЗ та ПРООН звітують про 100 мільйонів гривень зекономлених бюджетних коштів за напрямками гемофілії. Такі результати досягнуті завдяки ефективності міжнародних закупівель ліків. Зекономлені кошти використовуються для придбання додаткових ліків для дітей та дорослих з гемофілією.

Ліки для людей з гемофілією продовжують прибувати в країну. Минулого тижня, ще три препарати вартістю 10 млн грн були доставлені в Україну. Серед отриманих препаратів «Фактор коагуляції крові IX (рекомбінантний)» (500 МО та 1000 МО), «Фактор коагуляції крові людини VIII та фактор Віллебранда людини» (500 МО та 1000 МО) та «Антиінгібіторний коагулянтний комплекс» (500 МО). Загалом, цього року ПРООН вже поставила в країну ліки від гемофілії вартістю 460 мільйонів гривень, або 80% від замовленого обсягу. Ліки для дітей та дорослих з гемофілією закуповуються за кошти державного бюджету України в рамках механізму закупівель спеціалізованими організаціями.

Всі 33 препарати за напрямками дитячої і дорослої гемофілії були закуплені відповідно до замовлення. Більше того, завдяки прозорим та ефективним процедурам, ПРООН як закупівельна організація змогла забезпечити нижчі ціни і зекономити 100 мільйонів гривень бюджетних коштів. Частина цих коштів вже направлена на закупівлю додаткових ліків для людей з гемофілією.

Ольга Стефанишина, Заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції прокоментувала цю подію«Конкуренція на торгах, яку забезпечують міжнародні організації, дає змогу закуповувати ліки за найвигіднішими цінами. А відтак – забезпечити лікуванням якомога більшу кількість пацієнтів. Кожного року ми спостерігаємо як все більше виробників виходять на прямі тендери до міжнародних організацій і пропонують все більш вигідні умови. Гемофілія – не єдине захворювання, для лікування якого вдалось закупити додаткові обсяги ліків. Завдяки заощадженням, можна буде пролікувати більше пацієнтів, хворих на рак крові, хворобу Гоше, легеневу гіпертензію тощо».

ПРООН повідомляє, що закупівлі загалом за 26 напрямами вже завершені на 63%. Ліки постачаються в країну відповідно до узгодженого графіка. Попередня сума зекономлених коштів за всіма напрямками становить більше 260 млн грн. На даний момент лікарські засоби та медичні вироби поставлені на суму 1,5 млрд із 2,4 млрд грн, на які вже укладено контракти. ПРООН підписала ряд довгострокових угод з виробниками ліків для забезпечення якомога швидшої поставки препаратів для українців.

Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні, зазначив: «Переконливі результати за напрямком гемофілії та інших напрямках є результатом нашої ефективної роботи і нещодавнього підписання довгострокових угод. Тепер ми забезпечуємо ще швидші поставки за ще нижчими цінами, що вкрай важливо для забезпечення сталого і безперервного доступу жителів України до високоякісних ліків».

Довідка

Гемофілія – спадкове генетичне захворювання, яке ослаблює здатність організму коагуляції (згортання) крові – процесу, необхідного для зупинки кровотечі. Є два основних типи гемофілії: гемофілія А, до якої призводить нестача фактора згортання крові VIII, і гемофілія В, яка є наслідком недостатньої кількості фактора згортання крові IX. Вони, як правило, успадковуються від батьків через Х-хромосому з не функціонуючим геном.

В Україні (крім АР Крим та м. Севастополя) на диспансерному обліку перебуває близько 1900 хворих дорослого віку та близько 600 дітей з різними формами гемофілії. 80–90% дітей віком до 14 років з тяжкими формами гемофілії стають людини з інвалідністюми, у 18 річному віці – 100%. У країнах Західної Європи та Північної Америки впровадження профілактичного лікування дітей, хворих на гемофілію, мінімізує інвалідизацію до 1-2%.

ПРООН в Україні

  Категорія: