У Хмельницькому з’явилося соціальне таксі для дітей на візках

12 Березня 2020
Друкувати цю новину
Кожен автомобіль облаштований спеціальними підйомниками, щоб люди на візках могли без перешкод потрапити в салон. Фото: автора

Кожен автомобіль облаштований спеціальними підйомниками, щоб люди на візках могли без перешкод потрапити в салон. Фото: автора

Більше трьох років у Хмельницькому діє послуга безкоштовного соціального таксі.

Раніше перевезення людей з інвалідністю забезпечували у місті три спеціальні автомобілі. 7 березня автопарк поповнився ще двома спеціально обладнаними автівками. Один з них – призначений для перевезення маленьких хмельничан на візках.

Як писав сайт «Є» раніше, гроші на закупівлю транспорту зібрали волонтери. За словами керівниці «Волонтерського лідерського руху» Олени Дейни, збір кошів розпочався у квітні минулого року.

«Виявилося, що 80% людей на візках травмувалися, тобто народилися вони здоровими. Найбільші проблеми – це соціалізація і їхнє пересування. Ми зрозуміли, на скільки важливо цим людям адаптуватися соціально. Тому було прийнято рішення запустити соціальне таксі. Поступово служба почала потужно працювати, і виявилося, що є багато дітей, які теж потребують таку послугу. Тож ми вирішили, що потрібна як окрема опція, автомобіль для дітей», - говорить вона.

На день один автомобіль має 5-7 замовлень

На день один автомобіль має 5-7 замовлень

На п'ять автомобілів є шість водіїв.

На п'ять автомобілів є шість водіїв.

Обслуговуванням автомобілів займається благодійний фонд «Карітас», а гроші на обслуговування виділяють з міського бюджету. За словами міського голови Олександра Симчишина, минулого року витрати з міського бюджету на ці послуги склали 780 тисяч гривень.

«З року в рік ми бачили величезний попит на соціальне таксі. У 2019 році було надано 5 700 послуг людям, які цього потребують. Минулого року до категорій, які можуть користуватися послугами соціального таксі, ми додали також незрячих людей, - зазначає міський голова. - Цього року кількість одиниць транспорту збільшується ще на дві. Відповідно до збільшення кількості автомобілів, міська рада збільшує видатки. На 2020 рік у бюджеті на це закладено 840 тисяч гривень».

Спецавтомобілі передали БФ "Карітас".

Спецавтомобілі передали БФ "Карітас".

Номер телефону, за яким можна замовити послугу.

Номер телефону, за яким можна замовити послугу.

Кількість категорій, які можуть користуватися послугами соціального таксі безкоштовно, теж збільшується. Крім людей на візках та незрячих, послуга стане доступною для людей з інвалідністю першої групи, які не пересуваються на візках.

«На даний час у Хмельницькому нараховується приблизно 500 осіб на візках, яким ми надаємо послугу соціального таксі. Однак люди з інвалідністю першої групи теж не можуть користуватися громадським транспортом. А ще є багато діток, які потребують цієї послуги», - пояснює керівник послуги соціального таксі отець Роман.

Соціальне таксі хмельничани з інвалідністю можуть замовити завчасно у диспетчера за номером телефону, який розміщений на автомобілях: 067 323 06 26. Графік поїздок: з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години. Також є черговий автомобіль у суботу, який, за потреби, може відвести людину в потрібне місце.

Є

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар