Капітальний ремонт приміщень та закупівлю сучасного спеціалізованого обладнання для реабілітаційного відділення лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова профінансує Фонд Віктора Пінчука у межах національного проєкту RECOVERY. Завдяки цьому тут облаштують додаткових 30 ліжок, зали для фізичної реабілітації та фізіотерапії, кабінети ерготерапії. Відділення стане частиною екосистеми НЕЗЛАМНІ у Львові та ще одним кроком до вчасної та якісної допомоги українцям, які постраждали від війни.
Відділення реабілітації облаштують у межах меморандуму, який 26 жовтня підписали «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива», Перше медичне об’єднання Львова, Львівська обласна військова адміністрація та Львівська міська рада.
фото: Андрій Андрух
«Щиро дякую всім небайдужим людям і організаціям, які допомагають. І військові, і цивільні, які зазнали військової травми, мають мати гідні умови для лікування і для подальшої реабілітації. Це є нашою метою, тому ми і вибудовуємо екосистему реабілітації НЕЗЛАМНІ. Ці інвестиції, які зробить Фонд, дуже швидко будуть конвертовані в реальні ліжка і обладнання, і тисячі українців отримають новий шанс на повноцінне життя», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.
«У нашій країні є гостра потреба в реабілітації та відновленні усіх поранених внаслідок бойових дій, тому Віктор і Олена Пінчуки започаткували проєкт RECOVERY. Нам дуже приємно сьогодні (26 жовтня – ред.) розпочати цю співпрацю в лікарні святого Луки у Львові. За кошти Фонду тут буде облаштовано 30 додаткових ліжок, буде ремонт у палатах, і також буде облаштовано реабілітаційним обладнанням лікувальну базу для пацієнтів», – прокоментувала Світлана Рябченко, керівниця медичних проєктів Фонду.
Проєкт передбачає ремонт приміщень під нове реабілітаційне відділення, загальною площею 800 кв.м (це частина приміщень 1 і 2 поверхів лікарні). Це додатково 30 ліжок, зали для фізичної реабілітації та фізіотерапії, кабінети ерготерапії та все необхідне реабілітаційне обладнання.
«Насамперед, йдеться про розширення ліжок, тому що пацієнтів, на жаль, з кожним тижнем стає все більше – як цивільних, так і військових. Ми хочемо розширити ліжковий фонд, збільшити площі залів, у яких ми надаємо послуги з терапії, хочемо відкрити зал ерготерапії і ще два зали фізичної терапії. Адже ми допомагаємо пацієнтам, які мають мінно-вибухові травми, різні травми хребта, травми спинного мозку чи черепно-мозкові травми, ураження нервової системи – тобто це пацієнти у дуже важкому стані», – акцентував Ігор Кошівка, завідувач відділення реабілітації лікарні святого Луки.
Довідка
Проєкт RECOVERY передбачає створення в Україні національної мережі центрів реабілітації, допомогу в протезуванні та лікуванні важкопоранених. На першому етапі буде створено 6 центрів, розрахованих на 150 місць, на базі медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях.
Перше медичне об’єднання Львова – найбільша медична установа України, до якої входять дві дорослі лікарні та одна дитяча. З початку повномасштабної війни кваліфіковану медичну допомогу там уже отримали понад п’ять тисяч українців, які постраждали від бойових дій. З прифронтових лікарень поранених пацієнтів щотижня доправляють туди евакуаційними потягами та каретами швидких. Лікування постраждалих від війни українців відбувається в межах національного проєкту НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – їх тут виготовляють. Окрім того, у Центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
відео: Андрій Андрух
Андрій Яремко
Львівська міська рада