У Черкаській області відновлюватимуть мережу дитячих садків, гуртків і будуватимуть спортивні майданчики

У Черкаській області відновлюватимуть мережу дитячих садків, гуртків і будуватимуть спортивні майданчики
18 Березня 2013
Друкувати цю новину

У Черкаській області відновлюватимуть мережу дитячих садків, гуртків і будуватимуть спортивні майданчикиДнями у Черкаській облдержадміністрації розповіли, як утілюватимуть 15 нових соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича. Їх він проголосив на засіданні Кабінету Міністрів 27 лютого. У регіонах відновлюватимуть мережу дитячих садків і позашкільних закладів, підвищуватимуть виплати на дітей-сиріт та дітей-інвалідів, будуватимуть спортивні майданчики тощо. Так підвищуватимуть якість життя родин із дітьми, створюватимуть умови для розвитку та сімейного затишку маленьких українців.

Ініціативи- інвестиції

Утілюючи ініціативи, особливу увагу приділять дітям з особливими потребами, роботі з кризовими сім’ями, збільшать допомогу малозабезпеченим і розмір надбавки для догляду за дитиною-інвалідом.

Над покращенням умов для малечі працюватимуть за чотирма напрямками.

Перший: Підвищення якості життя для сімей з дітьми. Він передбачає  збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з інвалідністю.

Другий: Кожній дитині – всебічний розвитокДля цьогозабезпечуватимуть доступ до дошкільної освітирозвиток і оздоровлення обдарованих дітей, для них також започаткують Президентську програму «Інтелектуальне майбутнє України», модернізують дитячі спортмайданчики, проведуть Національний турнір шкільних баскетбольних команд Євро-2015.Дітей з особливими потребами забезпечать необхідними засобами реабілітації, незрячих – спеціальною літературою

Третій напрямок: Сімейний затишок – кожній дитиніІніціативи цього блоку покликані забезпечити виховання у родині дітей-інвалідів, розширити мережу центрів матері і дитини, проводити своєчасну реабілітацію дітей з вродженими вадами розвитку.

Окремий напрямок роботи – створення Всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми.

77 млн. малозабезпеченим черкащанам

– Збільшується державна допомога малозабезпеченим сім’ям. Їх в області 4534, – наголосив перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Семен Радченко. – Торік ці сім’ї отримали різні види допомог на суму 55,3 млн. грн., а вже на 2013 рік виплати зростуть до 77 млн. грн. За попередніми розрахунками, до кінця року кожна сім’я матиме в середньому додаткове зростання доходів на 619 грн.

Нині така допомога сягає 2508 грн., у 2014 малозабезпеченим держава виділятиме допомогу в розмірі вже 3484 грн.

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

Дітям-інвалідам – реабілітацію, розвиток та родину

Надбавки на догляд за дитиною-інвалідом зростуть на 25%. Виплати на дітей-сиріт з інвалідністю зростуть з 1941 грн. до 2838 грн., для дітей від 6 до 18 років – з 2420 до 3314 грн. Нині на Черкащині 152 такі родини. У них виховують 413 дітей-сиріт.

Одна з ініціатив стосується забезпечення цієї категорії дітей необхідними засобами реабілітації. Торік у області 200 дітей забезпечили візками та більше 500 – протезно-ортопедичними виробами. Станом на 1 березня 2013 року вже 20 дітей уже забезпечені інвалідними візками, а 77 протезами. Соціальні ініціативи передбачають стовідсоткове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації таких дітей у 2013 році. Окрім того, патронатна служба працюватиме над  раннім виявленням дітей із вадами розвитку, аби ззменшити рівень інвалідизації у подальшому.

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

Можливість залишати на декілька годин протягом доби дитину-інваліда у спеціалізованому закладі створить умови для сімейного виховання дітей-інвалідів, отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів. Саме тому в країні створюватимуть мережу центрів денного перебування для дітей-інвалідів. Реабілітацію у області здійснюватимуть на базі обласної дитячої лікарні. Крім того, діти зможуть оздоровлюватися у оновленому санаторії «Пролісок». Вже сьогодні потужна реабілітація забезпечена, за словами заступника голови облдержадміністрації Тетяни Прітченко, у Смілі та Умані.

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

Інфографіка з сайту офіційного представництва Президента України

 Дошкільнятам – освіту, школярам – розвиток здібностей

До 2014 року ініціативи вимагають охопити дошкільною освітою 85% українських малюків. Такий показник відповідає європейським стандартам.

– По дошкіллю ми нині серед лідерів в Україні, – зазначила керівникуправління освіти і науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк. – Наша діяльність буде спрямована на відновлення мережі дошкільних навчальних закладів. Цього року ми запланували відкрити 5 садків, зокрема, у с. Леськи Черкаського району. На це потрібні мільйони, адже заклад не працював 16 років. У радянські часи у краї був 901 садок, нині їх 691.

Показник охоплення дошкільною освітою на Черкащині сягає 97%. Цьогоріч його збільшать ще на 1%. А ось у позашкільному навчанні регіону – прогалини. У середньому по країні показник охоплення сягає 40% дітей, тобто півтора мільйона дітей, у Черкаській області – лише 35%.

– Цю галузь ми втратили, – додала Галина Гаврилюк. – Бо її фінансування відбувалося з так званого другого кошика за залишковим принципом. В області закрили 9 таких закладів, відновили два.

Президент поставив завдання показник охоплення дітей позашкільним навчанням упродовж двох років збільшити до 70%. На Черкащині на 2013-ий мають амбітну мету: довести його до 50%. Так, планують, що для цього не діти їздитимуть до райцентрів на гуртки, а навпаки. Організують гурткову роботу і для дітей з фізичними вадами. Серед тих, хто не пасе задніх у розвитку гурткової роботи заступник губернатора Тетяна Прітченко назвала Чорнобаївський район – там показник охоплення дітей позашкільним навчанням вже сьогодні складає 50%, а христинівські вихователі вже запровадили гурткову роботу на дому для дітей з особливими потребами.

Спорту – популяризацію

Найперше заняття спортом прививатимуть через модернізацію спортивних майданчиків на території навчальних закладів. Створити та відновити такі планують у 28, 5 тис. шкіл та садків країни. В області з’явиться 7 нових функціональних ігрових та 15 спортивних майданчиків. Організують упродовж двох наступних років турнір шкільних баскетбольних команд Євро-2015.

Породіллям та матерям – підтримку

В Україні близько семи сотень малюків щороку залишають у пологовому будинку. Аби допомогти молодим мамам здолати матеріальні труднощі, непорозуміння з родиною, психологічні проблеми  тощо, планують розширювати мережу центрів матері та дитини. На Черкащині соціальний центр матері та дитини функціонує у Каневі (розрахований на перебування 10 вагітних жінок або мам з дітками до 18 місяців) та у Ватутіному. Нині там перебуває по 6 жінок.

– Торік соціальними службами було отримано 12 повідомлень про наміри жінок відмовитися від немовлят. У результаті проведених бесід та наданої допомоги 8 жінок змінили свій намір, – розповіла в. о. директора Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лідія Юрченко.

Створення позитивної моделі батьківства та профілактика соціального сирітства – пріоритетні напрями роботи.

– Охорона дитинства визнана загальнонаціональним пріоритетом, – додала начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова. – А нинішній рік оголошений Роком дитячої творчості.

Про результати втілення соціальних ініціатив учасники прес-конференції обіцяли звітувати щомісяця.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ:

– в Україні працюють «гарячі лінії» центру «Ла Страда»: 0(800)500 335 з питань захисту прав дітей та 0(800) 500 225 – національна “гаряча лінія” з питань запобігання торгівлі людьми

– у Черкасах депутати міськради наразі вирішують питання про продовження роботи телефону довіри за номером 33-09-00

– отримати допомогу матерям та вагітним жінкам, які онинилися у скруті, можна у КЗ «Обласний соціальний центр матері та дитини» у Каневі: вул. Довженка, 55, а також Соціальному центрі допомоги матері і дитини при Міжнародному БФ «Отчий дім» у Ватутіному: пр. Дружби, 8

Марія МАЛИНОВСЬКА

Про все

  Категорія: