Тепер тест на гемофілію можна зробити без забору крові

Тепер тест на гемофілію можна зробити без забору крові
25 Жовтня 2019
Друкувати цю новину

Тепер тест на гемофілію можна зробити без забору кровіПацієнти разом з лікарем можуть перевірити схильність до гемофілії за допомогою онлайн-опитувальника. Нова методологія допоможе краще проаналізувати стан здоров’я пацієнта до аналізу крові.

Гемофілія – це зазвичай спадкове захворювання, при якому кров не згортається належним чином. Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям, проте повинні постійно приймати ліки. За статистикою 1 з 5000 хлопчиків народжується із таким діагнозом.

Є два основних типи гемофілії: гемофілія А, до якої призводить нестача фактора згортання крові VIII, і гемофілія В, яка є наслідком недостатньої кількості фактора згортання крові IX. Вони, як правило, успадковуються від батьків через Х-хромосому з нефункціонуючим геном.

Детальніше про гемофілію читайте за посиланням.

Self-BAT тест “Критерії оцінювання кровотечі для самостійного заповнення” – це нова методологія оцінки крові без забору матеріалу. Урахування результатів цього тесту допоможе краще зрозуміти, чи є нинішні або попередні епізоди кровотечі нормальними або аномальними та призначити відповідне лікування.

Тест допоможе людям, які стурбовані частими кровотечами і ще не мають визначеного діагнозу. Його розробила доктор Паула Джеймс з Університету Квінз, Канада. Опитувальник вже застосовується лікарями в різних медичних закладах Канади та інших країнах світу для виявлення хвороби фон Віллебранда та інших коагулопатій.

Анкета доступна за посиланням.

Також тест доступний в онлайн версії англійською або французькою мовою.

Людям із гемофілією необхідно приймати ліки для підтримки здоров’я. Препарати від гемофілії для України за бюджетні кошти закуповує ПРООН. Всі медикаменти, які закуповує Україна, є якісними та відповідають міжнародним стандартам.

Перевірити наявність ліків у медзакладах можна на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь, а залишки по кожній області – в таблиці за цим посиланням.

МОЗ України

  Категорія: