Тематичний вебінар «Сексуальне насильство та зґвалтування під час війни»

Тематичний вебінар «Сексуальне насильство та зґвалтування під час війни»
20 Квітня 2022
Друкувати цю новину

Сьогодні на запрошення Громадської організації “Ла Страда-Україна” Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine представниці НАІУ брали участь у Тематичному вебінарі «Сексуальне насильство та зґвалтування під час війни».

Захід присвячено теоретико-правовим питанням особливостей насильницьких діянь в умовах війни та механізму захисту постраждалих.

Було обговорено за участю понад 70 учасників природу військових злочинів, пов’язаних із насильством, з акцентом на їх видах, норми міжнародного та національного права з цього питання, повноваження органів захисту постраждалих тощо.

Детально розказано про дії, які необхідно вчинити постраждалим і оточуючим, для забезпечення прав таких постраждалих в Україні та в Міжнародному кримінальному суді.

Поінформовано досить глибоко про категорії постраждалих (які зазнали зґвалтувань, яких публічно роздягали, щодо яких застосовувати тортури, які були примушені спостерігати за актами насильства та ін.).

У рамках заходу НАІУ поцікавилась врахуванням аспекту інвалідності в обговорюваному питанні (щодо статистики постраждалих осіб з інвалідністю та інвалідизації постраждалих). З’ясувалась відсутність відповідної інформації, а також неточність загальної інформації щодо постраждалих від насильства, адже люди часто замовчують подібні випадки.

НАІУ запропоновано співпрацю в напрямі вдосконалення відповідного законодавства в контексті питання інвалідності.

Дякуємо колегам за змістовну та скомпоновану інформацію.

  Категорія: