Допомогти жінкам повірити в життя

Допомогти жінкам повірити в життя
6 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

Щороку в світі понад один мільйон жінок дізнаються про свій діагноз раку молочної залози, а в Україні інтенсивність росту захворюваності на цю недугу за останні 10 років збільшилася удвічі і набуває значного росту порівняно із захворюваннями на інші форми злоякісних новоутворень. Саме цій темі був присвячений науково-практичний семінар «Сучасні методи попередження та профілактики, лікування, забезпечення соціально-психологічної та медичної реабілітації жінок, хворих на РМЗ в післяопераційний та реабілітаційний періоди», що відбулася 24-25 вересня в конференц-залі Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації осіб з інвалідністю. Організаторами заходу, в котрий раз, ВГО «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» та Львівський центр соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «Созарін».

Задля високої якості життя

Розпочався семінар показом фотослайдів із зображенням жінок, які мужньо боролися з раком молочної залози, однак передчасно відійшли у вічність. Презентувала їх голова Всеукраїнської організації «Разом проти раку» Лариса Лопата. Вона також побажала присутнім дізнатися нову і корисну інформацію.

Звернувся до присутніх й один із організаторів, модератор заходу – Олександр Кернякевич, голова правління Львівського центру соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «Созарін», який подякував тим людям, які вирішили поділитися своїм досвідом під час цього семінару. «Бо цим заходом ми хочемо допомогти жінкам реабілітуватися і повірити в життя», – зауважив п. Олександр.

Важливо, що серед учасників семінару – жінки, які стикнулися із проблемою раку молочної залози, а також жінки – активні члени інвалідного руху України. Від працівників державних структур у семінарі взяли участь заступник директора Львівського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Рената Івать, начальник управління соціального обслуговування та захисту населення департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Тетяна Медвідь, головний спеціаліст управління організації медичної допомоги дорослому населенню управління охорони здоров’я Львівської міської ради Інна Щербина.

Була також презентована продукція фірм «Ортес» (Україна) та «Пофам-Познань» (Польща).

Гостинно прийняв учасників семінару директор Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації осіб з інвалідністю Григорій Дунас, який, привітавши учасників заходу, надав цікаву інформацію про центр, а також наголосив на необхідності просвітницької діяльності щодо питання, яке розглядали.

І це справді так. Адже, як розповіла Наталія Скрипка, виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, «щороку в нашій країні від раку молочної залози помирає 8 тисяч жінок, а це невеличке містечко, напевно, саме ми, громадські активісти, маємо працювати активніше, щоб змінити ситуацію», – наголосила п. Наталія та звернулася до присутніх жінок із побажанням високої якості життя.

Доступно про головне

За даними заступника головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ореста Тріля рак молочної залози у відсотковому відношенні становить 8,6 % від кількості усіх ракових хвороб в Україні.

Звісно, важливою є висока якість життя жінок. Однак, завідувач відділу патології молочної залози, кандидат медичних наук Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Роман Іванців зауважив, що, до прикладу, Ненсі Рейган і Раїса Горбачова мали чудові умови життєдіяльності, проте це не убезпечило їх від недуги. Адже, важливим є нє тільки цей показник, я й радіація та хімізація.

Проблеми нашої країни ще у тому, що більшості жінок встановлено діагноз рак молочної залози на пізніх стадіях хвороби. Напроти, у Сполучених Штатах Америки 90 % виявлення цієї недуги відбувається на першій стадії, коли лікування передбачає мінімальне втручання лікарів.

Саме з цією метою – сприяти ранньому виявленню раку молочної залози Орест Тріль напрацював спеціальний проєкт, який передбачає закупівлю нового обладнання та навчання українських лікарів-онкологів у передових світових медичних установах. Як не дивно, але такий проєкт, який поки що стосується Львівської області, був обраний для фінансування Світовим банком. Тож вже незабаром мешканки Львівщини отримають можливість періодично безкоштовно проходити мамографію.

Як би там не було, а кожна жінка, знаючи можливості сучасної медицини, зобов’язана ними скористатися. Не треба чекати, доки з’являться симптоми хвороби. Адже одна година, витрачена раз у рік для медичного огляду, подарує вам десятки років щасливого повноцінного життя

Бо ж і статистика доводить, що ця недуга – не вирок – від раку молочної залози виліковується 95% жінок, у яких захворювання виявлено на 1 стадії (пухлина до 2 см у діаметрі), 80 % жінок, у яких виявлено 2 стадію захворювання (пухлина від 2 до 3 см у діаметрі), 50 % – із III стадією захворювання (пухлина понад 5 см в діаметрі).

Наталка ПАВУК
Благовіст

  Категорія: