Мета Міжнародного дня жестових мов – підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення статусу жестових мов.
Для більш як 40 тисяч українців жестова мова є єдиним способом спілкування, а для 200 тисяч населення вона рідна, інформує пресслужба Міністерства соціальної політики.
“Протягом багатьох років в Україні жестовою мовою перекладали випуски новин та супроводжували значущі заходи. Чому це важливо? В Україні для понад 40 тисяч осіб жестова мова – єдина можливість комунікувати та взаємодіяти. Уявіть собі, 44 тисячі – це населення таких міст, як Фастів на Київщині, або Жовті Води на Дніпропетровщині. А для понад 200 тисяч українців (а це населення Тернополя або Кропивницького) жестова мова є рідною”, – зазначають у міністерстві.
В міністерстві соціальної політики також наголосили, що в Україні розроблено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року. Також у країні запущено пілотний проект “Почуй мене”, в межах якого особам, які не чують або погано бачать, і членам їхніх сімей надається послуга онлайн-сурдоперекладача під час звернень до Мінсоцполітики та до інших державних органів та установ за “гарячою лінією” 1539.
ПО МАТЕРIАЛАМ: ZN.UA