Розпочався другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих»

Розпочався другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих»
7 Листопада 2018
Друкувати цю новину

Розпочався другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих»Благодійний фонд «Фундація літературних ініціатив» за підтримки Українського Культурного Фонду оголошує другий етап Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих».

Задля підтримки інклюзії у сфері культури та мистецтв видавництва: «Видавництво Анетти Антоненко» (з 2017 року); «Фоліо», «Нора-Друк», «Ніка-Центр» (з 2018 року) надають безкоштовні права на створення аудіоверсій книжок у рамках Всеукраїнської волонтерської акції «Озвучимо книжки для незрячих». Партнерами акції є мешканці міст України з приємними тембрами голосу, працівники творчих колективів, актори кіно і театрів, журналісти телекомпаній і радіостанцій, які мають навички та технічні можливості для звукозапису. Вони безкоштовно озвучують і дарують книжки спецбібліотекам для людей з порушенням зору. Завдяки підтримці Українського Культурного Фонду у 2018 році волонтери, що не володіють власним обладнанням, матимуть нагоду скористатися орендованими звукозаписувальними студіями. Кожну аудіоверсію книжки буде відправлено в 64 спецбібліотеки, а також розміщено на сайті «Першої інтернет-бібліотеки для незрячих в Україні».

«Через відсутність фінансування книжкові фонди спецзакладів не поповнювалися майже 10 років» (директор Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського, м. Київ, Юрій Вишняков)

Утім, у 2017 році проєкт Всеукраїнської акції «Озвучимо книжки для незрячих» ініційований «Видавництвом Анетти Антоненко» сформував мережу відповідальних волонтерів, які озвучили і безкоштовно віддали у спеціалізовані бібліотеки для людей з порушенням зору 48 записаних аудіотворів. Це дозволило інклюзивному співтовариству почути нових сучасних вітчизняних і іноземних авторів. Також, під час реалізації акції видавництвом було створено тестову версію «Першої інтернет-бібліотеки для незрячих в Україні», що сьогодні є унікальним для нашої країни вирішенням проблеми вільного доступу до літератури для людей з порушенням зору. Відтепер аудіозаписами можуть користуватися громадяни з найвіддаленіших куточків України та світу.

«Видавництво Анетти Антоненко» як ініціатор акції доводить ефективність діяльності волонтерського руху, залучає партнерів і власним прикладом показує, як допомогти 500 тисячам українців із інклюзивного суспільства (за даними добровільної громадської організації осіб з інвалідністю зору «Українське товариство сліпих»), які мешкають у 24 регіонах країни, і чиї права на рівний доступ до літератури було обмежено.

Умови акції детальніше за посиланням.

Долучитись до Акції: +380508187099, Олена Бікоєва

Гал-Інфо

  Категорія: