„Закликаю усіх народних депутатів, насамперед тих, хто підписав коаліційну угоду, у четвер підтримати в першому читанні чотири законопроєкти, які скасовують існуючу ганебну пенсійну систему і дають старт створенню в Україні європейської системи пенсійного забезпечення”, – заявив сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Міністр соціальної політики України Павло Розенко.
„Ми готові на етапі підготовки проєктів законів до другого читання доопрацювати їх. Але не підемо на жодні домовленості у головному – скасуванні ВІП-пенсій чиновникам, міністрам, податківцям, суддям тощо. Це наша принципова позиція. Компромісів тут не буде. З 1 січня 2016 року пенсійне забезпечення здійснюватиметься за єдиними для всіх громадян принципами”, – наголосив Міністр.
„Ухвалення поданих нами законів дасть змогу пенсіонерам отримувати належні пенсійні виплати з трьох джерел, а державі – перейти до світової системи поєднання солідарної і накопичувальної систем”, – додав Розенко.
Розенко нагадав про одну з головних новацій – запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення. У разі ухвалення відповідного рішення Верховною Радою цей крок буде зроблено з 1 січня 2017 року – після того, як національна економіка перейде до етапу зростання.
„Протягом першого року роботи другого рівня ми плануємо вийти на 6 мільйонів його учасників і залучити близько 5 мільйонів гривень, – спрогнозувавРозенко. – Наступного, 2018-го, року розраховуємо на ще 5 мільйонів учасників накопичувальної системи і 8 мільярдів гривень залучених коштів”.
„Ідеологія нової пенсійної системи полягає в тому, що людина самостійно формує своє пенсійне майбутнє, – заявив Міністр. – По-друге, ми отримаємо потужний інвестиційний ресурс: кошти пенсійної системи будуть не проїдатися, а вкладатися в розвиток економіки”. Розенко нагадав про досвід Польщі, де кошти накопичувальної пенсійної системи сягнули 70 млрд. євро. „Це колосальний внутрішній ресурс, який не дозволяє економіці країни падати навіть у кризові періоди. Ми розраховуємо, що пенсійні кошти сприятимуть стабілізації і розвитку української економіки”, – наголосив глава Мінсоцполітики.
Проєктом внесеного закону передбачено, що держава контролюватиме і забезпечуватиме від ризиків кошти накопичувального пенсійного фонду, уточнив Павло Розенко.
Нагадаємо, у четвер, 21 травня, у Верховній Раді України заплановано розгляд внесених Урядом законопроєктів щодо докорінної зміни принципів функціонування системи пенсійного забезпечення. Це Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій (реєстр. №2767), проєкт Закону про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України щодо призначення пенсій посадовим особам органів доходів і зборів за єдиними принципами (№2768), проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо призначення пенсій посадовим особам контролюючих органів за єдиними принципами (№2769) і проєкт Закону про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної програми (№2770).
Мінсоцполітики України