Регіональний директор ВООЗ в Європі Д-р Ганс Клюге: “Жодна людина з інвалідністю не повинена залишитися без допомоги. І ніхто не може вирішувати надавати пріоритетну допомогу комусь іншому, а не людині з інвалідністю”

Регіональний директор ВООЗ в Європі Д-р Ганс Клюге: “Жодна людина з інвалідністю не повинена залишитися без допомоги. І ніхто не може вирішувати надавати пріоритетну допомогу комусь іншому, а не людині з інвалідністю”
27 Квітня 2020
Друкувати цю новину

Протягом пандемії коронавірусу вже зібрано чимало фактів про те, що люди з інвалідністю зазнають непропорційного впливу.

Так, за словами Регіонального директора ВООЗ в Європі Д-р Ганс Клюге з офіційної заяви, зробленої ним у четвер 23 квітня 2020 р. під час прес-брифінгу “за підрахунками країн Європейського регіону, до половини загиблих від COVID-19 проживали в установах довготривалого догляду.

Люди, які страждають фізичною та / або ментальною інвалідностями, часто старшого віку, особливо вразливі до цього вірусу. Наприклад, їх похилий вік, основні умови здоров’я, когнітивні проблеми в розумінні та дотриманні рекомендацій щодо охорони здоров’я та гігієни через інтелектуальну недостатність або деменцію – це  фактори, що піддають їх більшій небезпеці”.

Відео з прес-бріфінгу

Про ці та інші факти неналежного врахування питань, що стосуються людей з інвалідністю за часів пандемії коронавірусу, говорили також учасники вебінару, організованого Міжнародним Альянсом з питань Інвалідності (International Disability Alliance (IDA)), що відбувся 17 квітня 2020 р. Зокрема, його учасники говорили про таке:

“Ми не були готові до цієї кризи у випадку людей з інвалідністю”;

“Люди з інвалідністю не отримали вчасно доступну для них інформацію”;

“Допомога людям з інвалідністю надаватиметься в останню чергу, бо саме це “відображено та міститься в інструкціях”, які надали своїм медичним системам певні уряди”;

“Що стосуються закладів догляду/інституційних закладів, то про них взагалі важко (або й неможливо) сказати щось позитивне. Багато осіб з інвалідністю в “закритих” інституційних закладах просто помирають без будь-якої допомоги”;

“Дистанційна освіта (особлива та, що організована деяким урядами по телебаченню) не враховує інтересів дітей з інвалідністю. про адаптацію уроків для них ніхто навіть не подумав”.

Оскільки уряди намагалися якнайшвидше прореагувати на вірус, мало яка з країн змогла гарантувати, що вжиті заходи повністю включають людей з інвалідністю та запобігають порушенням прав людини. Саме тому, провідні європейські об’єднання та громадські організації об’єдналися і спільно розробили та підписали заяву – звернення до урядів європейських країн  “Для Європи, яка піклується про всіх – під час пандемії COVID-19 і після. Демократія – Включення – Справедливість – Солідарність – Стабільність”.

Заява опублікована на сайті Європейського Форуму з питань інвалідності (European Disability Forum (EDA)).   Раніше ми писали, що Провідні європейські громадські організації звернулись до урядів європейських країн під час спалаху COVID-19.