Володимир Шевченко: «Повертайся до життя!» Я чув це в кожному погляді! В кожному жесті, в кожній посмішці.. І я вернувся…»

4 Жовтня 2018 Друкувати цю новину

Відгук учасника табору Програми активної реабілітації «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки і оборони України, який тривав з 21 вересня по 2 жовтня 2018 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

" Я, Шевченко Федір Володимирович, кадровий офіцер, майор збройних сил України, брав участь у війні на сході України з серпня 2014 року.

За плечима страшна трагедія Іловайська…

Був свідком героїчних дій наших хлопців у Счасті, Мар’янці, Красногорську та інших запеклих населених пунктах на території нашої держави.

Пам’ятаю біль втрат, маю контузію, бачив сльози справжніх чоловіків…

І ось сьогодні я тут… В місці, в якому мене зрозуміли, в місці, в якому я почуваю себе як вдома. Мені казали: «Повертайся до життя!» Я чув це в кожному погляді! В кожному жесті, в кожній посмішці. «Повертайся!» – кричали мені гори. «Повертайся!» – шепотів Карпатський центр. І я вернувся… Спочатку неохоче, але с кожним днем, с кожною хвилиною все більше і більше. Хіба можна висловити словами все це що я побачив та відчув? Мабуть так… Але я точно знаю, що у всіх хлопців, які завдяки Богу, зустрілися з тими, хто в цьому Центрі віддає частину свого серця, які цілодобово піклуються про кожного з нас, які пам’ятають переживають про усіх, хто вже мав щастя познайомитись з ними в Центрі Реабілітації, всі хлопці скажуть «Дякую», та міцно потиснуть руку… по чоловічому, дивлячись в очі. І в цьому погляді буде все , і навіть більше. Вони обнімуть дівчат… міцно-міцно, і поїдуть, хто-куди. Хтось знову буде чути нічні обстріли та в окопах розповідати, як ту казку, про Карпати, про людей з великої літери, які десь там, на іншому боці Країни, думають, та всім серцем переживають, про таких як вони. «А може і я колись туда потраплю…» -  скаже хтось з хлопців, в перервах між вибухами. «Обов’язково, обов’язково потрапиш», – відповість той, у кого перед очима, коли він їх на хвилинку змикає, стають вершини неперевершених гір.

Я впевнений, що цей проєкт не закінчиться… Просто не має права… Не може! Тому що там сотні хлопців мріють, живуть цими мріями, прокинутися серед духмяних трав або засніжених вершин, поруч з тими, хто допоможе.

Поруч з тими, хто зрозуміє та вислухає, поруч з тими, хто підніме на ноги за будь-яких обставин. Поруч з Вами! Дякую! Від щирого серця! Від всіх хлопців!

 

92  ОМБР 

м-р Шевченко «Синиця»

 

Нагадаємо, що Програма «Повернення до життя» мала за мету здійснення реабілітації діючих та звільнених військовослужбовців і персоналу сектора безпеки та оборони України, які постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході України, та повернення їх до активного життя у суспільстві.

Програма тривала два роки, протягом якої проведено 17 таборів з активної реабілітації (один табір тривав 12 днів по 10 учасників в кожному), що працювали за принципом - рівний-рівному, де тренерами та інструкторами були люди з інвалідністю і в тім числі, воїни АТО, які брали участь в перших таборах програми.

У рамках програми майже 200 бійців пройшли курс реабілітації в Західному реабілітаційно-спортивному центрі. З 21 вересня по 2 жовтня 2018 року відбувся заключний сімнадцятий табір активної реабілітації за участі 11 бійців, які брали участь в антитерористичній операції.

Фотозвіт заходу дивіться на нашій сторінці у ФБ за посиланням.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.