Провідні європейські громадські організації звернулись до урядів європейських країн під час спалаху COVID-19

Провідні європейські громадські організації звернулись до урядів європейських країн під час спалаху COVID-19
24 Квітня 2020
Друкувати цю новину

Провідні європейські об’єднання та громадські організації об’єдналися і спільно розробили та підписали заяву – звернення до урядів європейських країн  “Для Європи, яка піклується про всіх – під час пандемії COVID-19 і після. Демократія – Включення – Справедливість – Солідарність – Стабільність”.

Заява опублікована на сайті Європейського Форуму з питань інвалідності (European Disability Forum (EDA))  за посиланням: http://www.edf-feph.org/newsroom/news/joint-statement-europe-cares-all-during-covid-19-pandemic-and-beyond.

Публікуємо повний текст Спільної заяви (неофіційний переклад Олени Скрипко).

 

СПІЛЬНА ЗАЯВА

Для Європи, яка піклується про всіх – під час пандемії COVID-19 і після

Демократія – Включення – Справедливість – Солідарність – Стабільність

20 квітня 2020 року

Пандемія COVID-19 занадто добре демонструє, що нерівні суспільства йдуть рука об руку з людськими стражданнями, крихкою економікою та делікатними демократіями.

Солідарність повинна стати основою реакції Європи на цю кризу: боротьба з пандемією та захист усіх людей, управління соціальними та економічними наслідками та захист демократії. Солідарність виходить за межі і не повинна обмежуватися країнами Європейського Союзу.

Це більше, ніж криза охорони здоров’я; це системна криза. Як кліматична криза, так і безліч інших криз, з якими ми стикаємось, вона впливає на всіх, але вражає важче, ніж інші. Пандемія COVID-19 збільшує нерівність в нашому суспільстві. Нерівність вже була глобальною проблемою, але зараз вона ризикує зрости до незворотних розмірів. Поряд з мільйонами робітників, які втратили роботу та доходи, ті, хто найбільше постраждав, включаючи емігрантів на кордонах, нелегальних працівників, сімей – іммігрантів без документів, малозабезпечених сімей, бездомних людей, людей похилого віку, жінок та людей з інвалідністю або хронічними захворюваннями – у тому числі багато расових та етнічні меншини.

Медичні працівники та інші працівники служб обслуговування перебувають на передовій. Ми спостерігаємо фундаментальну соціальну та економічну цінність догляду та основних послуг, роботи, яку переважно виконують жінки, і вона занадто часто ігнорується, недооцінюється і завжди недооплачується.

Ми, що нижче підписалися активісти європейського громадянського суспільства, прагнемо спільно працювати над спільним баченням майбутнього Європи, яке базується на соціально справедливому, феміністичному, стійкому, демократичному та інклюзивному суспільстві. У цей час кризи ми готові солідарно діяти разом.

Ми визнаємо, що наряду з міжнародними організаціями, неурядовими організаціями та урядами країн Європейський Союз намагався реагувати на цю надзвичайну ситуацію. Однак можна і потрібно йти далі.

Ми закликаємо європейські установи та уряди держав-членів скористатися цим моментом, щоб працювати на фундаментальні зміни в нашій соціальній, економічній та політичній системах. Ми готові підтримати перехід від сучасної соціально-економічної моделі, яка призводить до нерівності та руйнування навколишнього середовища та залишає нас непідготовленими до криз.

Ми закликаємо європейських осіб, що приймають рішення, збиратися разом, через кордони, щоб показати бачення та сміливість, щоб Європа була на шляху до сталого майбуття; майбуття гнучких демократій, побудованих на гідності людини, свободі, демократії, рівності, правах людини та верховенстві права.

Європа повинна продемонструвати, що вона піклується про всіх, впродовж кризових періодів та поза ними:

  • Європейський Союз повинен вжити заходів для: побудови всебічної стратегії запобігання зараженням на основі солідарності, спрямованої на збереження життя та мінімізацію поточного впливу пандемії. Це повинно включати забезпечення того, що будь-яка вакцина або лікування, розроблені для COVID-19, є доступними та доступними для всіх, а також того, що патентні правила, які надають пріоритет прибуткам фармацевтичної промисловості над охороною здоров’я переглянуті.
  • Підвищити обізнаність та допомогти протистояти всім формам дезінформації, зокрема расистським та сексистським реакціям на пандемію.
  • Переконайтеся, що обмежувальні надзвичайні заходи слугують лише для боротьби з пандемією, є обмеженими у часі та сумісними з верховенством закону та основними цінностями ЄС. Водночас слід підтримувати діалог із організаціями громадянського суспільства та надавати їм підтримку.
  • Гарантуйте, що будь-яке використання цифрових технологій, включаючи додатки та Штучний Інтелект, для контролю за поширенням вірусу та поведінкою людей є законним, етичним та виключно тимчасовим. Приватним компаніям не можна надавати доступ до цих даних для комерційних цілей.
  • Покінчіть з епохою економії в Європі та працюйте над макроекономічними рамками, які визначають пріоритети для подолання нерівності та інвестують у добробут людини та збереження та захист оточуючого природного середовища, яке підтримує нас. Податкові заможні компанії та приватні особи допоможуть оплатити витрати на порятунок та відновлення.
  • Здійсніть заходи з посилення прав працівників, захисту зайнятості, підтримки доходів людей та введення заходів для захисту тих, хто залишився поза ринком праці. Заходи повинні вирішувати ситуацію в Європі та країнах-партнерах ЄС, і, особливо, слід враховувати медичних працівників, працівників, які надають медичну допомогу та тих, хто працює на нестабільній роботі, переважна більшість з яких – жінки.
  • Підтримуйте систему охорони здоров’я та людей на півдні світу та забезпечуйте надання основних послуг, зокрема охорону здоров’я та доступ до води, всім незалежно від статусу мешканців, раси, національності, мови чи інших факторів.
  • Швидкий розвиток переходу до справедливого, сталого майбутнього шляхом посилення амбіцій Європейської Зеленої Угоди. Для цього потрібні трансформаційні рішення та вкладення коштів у Справедливий Перехід, включно з якісними енергоефективними будівлями (з низьким рівнем енергії) та громадським транспортом, моделями виробництва з низьким рівнем використання ресурсів та надійною й сталою системою харчування.
  • Розробити більш сталу, структуровану та постійну систему управління на рівні ЄС-27 для управління кризами в галузі охорони здоров’я, яка враховуватиме уроки з поточної кризи COVID-19.

 

 

Підготувала Олена Скрипко

  Категорія: