Питання створення на залізниці універсального дизайну та розумного пристосування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення потребує оперативного вирішення! Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю звернувся до керівництва Укрзалізниці щодо поліпшення доступності транспортної інфраструктури та залізничного транспорту

Питання створення на залізниці універсального дизайну та розумного пристосування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення потребує оперативного вирішення! Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю звернувся до керівництва Укрзалізниці  щодо поліпшення доступності транспортної інфраструктури та залізничного транспорту
12 Квітня 2019
Друкувати цю новину

В своєму листі Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич звернувся до Голови правління акціонерного товариства «Українська залізниця» Є.П. Кравцову в якому запропонував  ряд першочергових заходів, реалізація яких суттєво поліпшить доступність транспортної інфраструктури та залізничного транспорту для маломобільних пасажирів.

В. Сушкевич відмітив, що рівень доступності транспортної інфраструктури та залізничного транспорту залишається незадовільним. “Мені особисто та десяткам тисяч інших пасажирів, які пересуваються на кріслах колісних та мають порушення зору, доводиться щоразу ризикувати здоров’ям і життям, долаючи численні сходові марші на вокзалах і станціях залізниці. Питання відвідування туалетів на цих вокзалах і станціях також є надзвичайно актуальним!”- підкреслив Сушкевич.

Надзвичайно гостро стоїть питання безпечної посадки та висадки громадян, які пересуваються на кріслах колісних, у вагон потяга та комфортного подорожування у ньому. Одночасно залізницею може подорожувати в нормальних умовах 0,03-0,04 % таких людей.

“Я усвідомлюю, що транспортна інфраструктура та залізничний транспорт потребують відповідно реконструкції та колосального оновлення. Аналізуючи ситуацію, я розумію, що цей процес є довготривалим та дороговартісним. Мої попередні листи до Кабінету Міністрів України щодо передбачення у державному бюджеті коштів на придбання спеціалізованих вагонів залишились без позитивного вирішення. Реально оцінюючи ситуацію в країні, я розумію, що виділення зараз з державного бюджету 3,7 млрд. грн. для придбання необхідної кількості пристосованих вагонів є важко вирішуваним питанням. Однак, питання створення на залізниці універсального дизайну та розумного пристосування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення актуальне вже сьогодні і потребує оперативного вирішення” – зазначено в листі.

Валерій Сушкевич звернувся з проханням прискорити завершення опрацювання програми доступності на залізниці, робота над якою ведеться АТ «Укрзалізниця», та узгодити її остаточну редакцію з нам та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Відповідні пропозиції були надані на адресу АТ «Укрзалізниця» листом Мінінфраструктури від 29.11.2018 № 3903/45/14-18.

Наступні першочергові заходи, які, за думкою Уповноваженого, обов’язково мають бути включені або реалізовані окремо до зазначеної програми це:

  • встановлення мінімальних технічних вимог до пасажирських вагонів (які б визначали ширину дверей і проходів у вагоні, вимоги до туалетів) з метою урахування потреб пасажирів, які пересуваються на кріслах колісних, мають порушення опорно-рухового апарату, зору та слуху, що мають враховуватися також під час здійснення закупівлі відповідних вагонів;
  • визначення у розрізі регіональних філій етапності:
  • закупівлі підйомників, ліфтів, піднімальних платформ, пандусів та облаштування ними вокзалів і станцій;
  • облаштування вокзалів і станцій тактильними (тактильними смугами, тактильними інформаційними покажчиками) та візуальними елементами доступності (контрастним маркуванням, інформаційними табличками та покажчиками), а також аудіопоказчиками;
  • влаштування пішохідних переходів (в тому числі естакадних переходів) через залізничні колії, таким чином, щоб ними було зручно та комфортно користуватися особам з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних і мають порушення зору.

Уповноважений переконаний, що реалізація зазначених заходів суттєво поліпшить доступність транспортної інфраструктури та залізничного транспорту.

У свою чергу, Валерій Сушкевич готовий до активної співпраці та опрацювання варіантів вирішення відповідних питань та запропонував АТ «Укрзалізниця» провести нараду з зазначеного приводу.

Уповноважений подякував за співпрацю, позитивну налаштованість команди Укрзалізниці до вирішення болючих питань, з якими щоденно стикаються на залізниці люди з інвалідністю, а також за кроки, які вживаються АТ «Укрзалізниця» з цього приводу. Окрему подяку В.Сушкевич висловив Директору департаменту з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень АТ «Укрзалізниця» О.М. Красноштану за небайдужість та фаховість в означених питаннях.

Так, було позитивно відмічено запровадження АТ «Укрзалізниця» разом з Уповноваженим та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України можливості придбання квитків даною категорією населення через інтернет. “І хоча там є ще певні складнощі, однак цього не змогли зробити багато Ваших попередників! Запровадження відповідного онлайн-придбання квитків надзвичайно позитивно було сприйнято серед людей з інвалідністю та сприяє доступності послуг залізниці в цілому!” – йдеться у листі.

 

 

 

  Категорія: