«Вікенд необмежених можливостей»: Створюємо разом світ, зручний для всіх

«Вікенд необмежених можливостей»: Створюємо разом світ, зручний для всіх
12 Січня 2018
Друкувати цю новину

Права людей з інвалідністю юридично захищені, та чи є щоденна можливість цими правами користуватись?

Неділя в інклюзивному One Philosophy Space

До Міжнародного дня людей з інвалідністю Організація Об’єднаних Націй в Україні та зокрема Програма розвитку ООН та Волонтери ООН в Україні спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та рухом ТАК МАЄ БУТИ реалізували флешмоб «Вікенд необмежених можливостей».

Метою ініціативи було привернення уваги до прав людей з інвалідністю, які порушуються внаслідок недоступності для них більшої частини послуг та інфраструктурного середовища, а також підштовхнути до усвідомлення актуальності цього питання широким загалом.

Протягом 1-3 грудня 2017 року відбулася низка спеціальних заходів у закладах сфери обслуговування та дозвілля міста Києва, через участь в яких мешканці міста змогли відчути та краще зрозуміти сприйняття світу людьми з порушеннями зору, слуху, фізичними порушеннями, а також безпечно спробувати впоратися зі складнощами та перешкодами, з якими люди з інвалідністю стикаються щодня.

«Міжнародний день людей з інвалідністю – це не свято, це привід привернути увагу суспільства до ще нерозв’язаних проблем людей з інвалідністю. Участь в ініціативі добровільна, як з боку закладів, так і їх відвідувачів, тож видно внесок кожного. Ми всі працюємо як одна команда для того, щоб змінити стереотипи та ставлення до людей з інвалідністю і створити суспільство для всіх»,  прокоментувала ініціативу Вікенду Лариса Байда, представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

До ініціативи долучилися київські музеї та кінотеатри, університети, ресторани та кафе столиці, футбольний клуб та навіть апеляційний суд.

1 грудня відбулася дружня футбольна гра між командою дівчат київського жіночого футбольного клубу «Атекс» та чоловічої збірною з футболу спеціалізованої школи-інтернату №18 м.Києва.

Того ж дня у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» відбувся XV Всеукраїнський фестиваль творчості студентів з інвалідністю «Сяйво надій».

«Сяйво Надій» – єдиний всеукраїнський фестиваль, що проводиться у м. Києві з метою розкриття та розвитку її творчого потенціалу студентської молоді з інвалідністю.

1 грудня Школа соціальної роботи Національного університету  Києво-Могилянська Академія (ШСР НаУКМА) провела креативний семінар на тему універсального дизайну- яким чином універсальний дизайн стосується як людей з інвалідністю так кожного з нас,  Подібні семінари відбулися в 7 університетах Києва у рамках флешмобу Youth-2-Youth Learning Friday: Створюємо разом світ, зручний для всіх,  підтриманому ШСР НаУКМА.

2 грудня маленькі глядачі з порушеннями слуху змогли подивитися виставу «Вовк і козенята» з перекладом жестовою мовою в Київському академічному театрі ляльок.

Протягом Вікенду відвідувачі київських музеїв змогли на власному досвіді відчути спосіб сприйняття світу людьми з інвалідністю.

Так відбувалися екскурсії-інсценування в Музеї історії міста Києва, де люди спробували пройти екскурсію музею із зав’язаними очима.

До Вікенду долучилася київські кафе та ресторани. Деякі з них давно почали створювати  середовище, доступне для людей з інвалідністю – це Сім’я ресторанів Дмитра Борисова: «Остання барикада», «Канапа», «Ronin», «Chicken Kyiv», «Ватра», «Бессарабія», «Барсук», «Охота na ovets»; деякі – частково доступні, але завжди готові зустрічати людей з інвалідністю – Call me cacao, кафе «Зігзаг», кав’ярня ХАРМС, БарменДиктат.

В рамках Вікенду необмежених можливостей заклади продовжили свій шлях до інклюзивності. Так, у VETERANO PIZZA та Like a local’s wine bar з’явилися меню шрифтом Брайля.

  Категорія: