Призначено Голову Національної соціальної сервісної служби України

Призначено Голову Національної соціальної сервісної служби України
29 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Кабінет Міністрів України призначив Владислава Машкіна Головою Національної соціальної сервісної служби України. Відповідне розпорядження № 1290-р від 21 жовтня 2020 р. підписав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Національна соціальна сервісна служба України – новий центральний орган виконавчої влади, покликаний забезпечити безперервність у реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей в умовах завершального етапу територіально-адміністративної реформи. Рішення про утворення Нацсоцслужби було ухвалено Урядом 26 серпня.

Національна соціальна сервісна служба України здійснюватиме три основних функції. Перша — це реалізація політики, соціального захисту населення і захисту прав дітей. Друга —здійснення державного контролю під час надання соціальної підтримки та захисту прав дітей. І третя — це методичне забезпечення та координація дій органів влади і органів місцевого самоврядування щодо забезпечення прав дітей, проведення соціальної роботи, надання базових соціальних послуг і соціальної підтримки відповідно до потреб жителів територіальних громад.

Передбачається, що апарат служби налічуватиме 120 осіб. Їх буде переведено з центрального апарату Мінсоцполітики, адже з початком повноцінної роботи Нацсоцслужби у Мінсоцполітики залишаться лише функції формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Також буде утворено 25 регіональних органів у обласних центрах і місті Києві. А з подальшим розвитком реформи адміністративного устрою будуть утворюватися територіальні підрозділи і на субрегіональному (районному) рівні.

Такий підхід дасть змогу врахувати  особливості перебігу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації  влади у кожному конкретному регіоні, зберегти потенціал висококваліфікованих фахівців та забезпечити право людей на належну соціальну підтримку в усіх куточках держави.

Водночас, це дасть змогу розмежувати повноваження, уникнути дублювання функцій з питань соціального захисту населення між різними органами влади й самоврядування, запобігти нераціональному використанню кадрових і фінансових ресурсів.

Запровадження Нацсоцслужби дозволить сформувати механізм, який забезпечить на державному рівні захист прав кожної дитини незалежно від ситуації у тому чи іншому регіоні. Мета – зберегти родину для дитини, а для дітей-сиріт і дітей, які залишились без батьківського піклування, чи батьки яких перебувають у складних життєвих обставинах, створити умови для максимального охоплення сімейними формами виховання, повернути таким дітям родинний затишок.

Ще однією надзвичайно важливою функцією Національної соціальної сервісної служби України стане здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо надання соціальної підтримки та захисту прав дітей.

Це дасть змогу підвищити адресність соціальної допомоги, яка надається за кошти всіх платників податків України. Ефективні механізми контролю при наданні соціальної підтримки, які спираються на кращий європейський досвід, вже розробляються і тестуються за сприяння Світового банку у рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Впровадження нових підходів та сучасних інформаційних технологій  покликано унеможливити порушення законодавства під час призначення соціальних допомог і забезпечити, щоб державна підтримка потрапляла за адресою і найповнішою мірою полегшувала життя тим, кому сьогодні найважче.

Також одним з пріоритетних завдань, яке виконуватиме Національна соціальна сервісна служба України, є розвиток якісних соціальних сервісів за принципом їх максимальної доступності для отримувачів. Передусім – для людей похилого віку, осіб з інвалідністю, людей та сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Нацсоцслужба забезпечуватиме координацію дій органів влади і місцевого самоврядування щодо впровадження сервісного підходу до надання адресних та якісних соціальних послуг – у першу чергу, на рівні місцевих громад, де у такій підтримці відчувається найгостріша потреба.

Джерело https://www.msp.gov.ua/news/19202.html

Інформацію розміщено в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту НАІУ «Участь в процесах прийняття рішень: НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС»

  Категорія: