Майже 2500 старшокласників з вадами слуху не мають підручників

Майже 2500 старшокласників з вадами слуху не мають підручників
25 Квітня 2013
Друкувати цю новину

Вади слухуМайже дві з половиною тисячі старшокласників з вадами слуху не мають підручників. Про це повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимир Вишинський.

За його словами, такий факт був виявлений під час проведення прокурорських перевірок щодо стану отримання дітьми-людини з інвалідністюми та дітьми з вадами розвитку дошкільного виховання та освіти на рівні, що відповідає їхнім здібностям і можливостям, інформує відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Крім того, Володимир Вишинський зазначив, що понад 700 старшокласників інтернатів для слабозорих дітей навчаються без підручників або мають підручники тільки з одного предмета. А у спеціальних закладах для дітей з вадами мовлення, де навчається 2,8 тис. дітей, підручники мають лише першокласники.

Він зауважив, що через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання, яким охоплено 13,2 тис. дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку.

«Такий прикрий факт виявлено в Миколаївській області, де дітям-людини з інвалідністюм іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію та фізику – вчитель початкових класів, а математику і природознавство – вчитель історії. Про якість такої освіти годі й думати», – сказав Володимир Вишинський.

Перевіркою встановлено, що Міністерство освіти і науки України не привело у відповідність до вимог законодавства розпорядчі документи, які визначають порядок та умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату. «Як наслідок, такі особи не можуть реалізувати своє право на проходження оцінювання», – додав він.

Зараз ці діти звільнені від оцінювання, приймаються до вищих навчальних закладів на пільгових умовах. Водночас є квота (25%) на зарахування пільговиків до таких закладів. У разі перебільшення квоти інваліди з високим рівнем знань позбавлені можливості вступу до вищого навчального закладу.

ZAXID.NET

  Категорія: