Президент підписав Закон, який посилює соціальний захист осіб з інвалідністю в Україні

25 Липня 2017 Друкувати цю новину

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Документом вдосконалюється порядок забезпечення осіб з інвалідністю місцями для паркування їхніх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. Також Законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» пільг для зазначених осіб.

Законом № 2109-VIII  вносяться зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», які дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять на безоплатне паркування на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою. Зокрема, підвищується розмір штрафів за зупинку чи стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного користування особами з інвалідністю чи особами, які їх перевозять. Збільшується відповідальність і за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування місць для осіб з інвалідністю.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

  Категорія:
  1. Петро Байдецький
    Липень 25, 10:38 #1 Петро Байдецький

    Я є особою з інвалідністю ІІІ гр., маю дитину з інвалідністю (аутизм)… Я не бачу чітких аналітичних матеріалів чи маю я обладнувати свій автомобіль відповідним знаком чи ні. Маю я право паркуватися (без знака) на спеціально відведених місцях чи ні. Я не планую поїздок за кордон на своєму автомобілі (старенька таврія). Але інші особи з інвалідністю з своїм посвідченням мають хоча б право паркуватися в інших країнах на спеціально відведених місцях і як з нашим посвідченням довести що ти маєш відповідний статус (як в посвідченні особи з інвалідністю немає написів на латинці то може такі написи вилучити і з водійських прав для справедливості)? Які нюанси в яких країнах? Чи перетинаючи кордон ми стаємо здоровими? Непочатий край роботи, який не потребує великих фінансів, але потребує розуму і співчуття. Можливо громадські організації осіб з інвалідністю допоможуть врегулювати ці питання щоб було однозначно зрозуміло хто які права і де має. Дякую.

    Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.