Допомога людям з порушенням зору

Допомога людям з порушенням зору
26 Січня 2023
Друкувати цю новину

Більше 80 осіб з порушенням зору з найбільш постраждалих  громад Чернігівської, Запорізької, Херсонської, Сумської, Донецької, Київської областей  отримали фінансову підтримку від Європейської організації незрячих (European Blind Union). Допомога була надана відповідно до законодавства України, на підставі листів звернень до Секретаріату НАІУ від громадських організацій людей з інвалідністю (з порушенням зору) та за особистими зверненнями людей.

Також, були підтримані ремонтні роботи в Центрі для внутрішньо переміщених осіб (УТОС) в м. Дніпро, який 26 листопада 2022 року постраждав внаслідок ракетного удару. На сьогодні там постійно проживає біля ста осіб. «Завдяки фінансовій допомозі, яку ми отримали, нам вдалося частково відремонтувати приміщення, щоб люди змогли там продовжувати жити« Сергій Кіт, директор підприємства УТОГ

Підтримка була надана для продовження роботи Інформаційно-консультативного хабу «Hub for blind», який супроводжує «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД». За місяць роботи хабу за допомогою звернулись більше ста осіб, які втратили зір під час війни та члени їхніх родин.

«Ми вдячні за підтримку Європейській організації незрячих. З кожним днем кількість дзвінків збільшується на гарячі лінії хабу. Наша група консультантів – це всі люди з порушенням зору, поступово перетворюється в мультидисциплінарну online-команду, яка надає допомогу  і консультує з дуже різних питань. Починаючи з тих, де пройти реабілітацію, отримати тростину і закінчуючи тими, як облаштувати оселю, навчитись розрізняти одяг по кольору, готувати їжу, як навчитись жити самостійно та інші», –  Леся Перепеченко, Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд»

Національна Асамблея людей з інвалідністю України висловлює вдячність  Європейської організації незрячих за надану адресну фінансову підтримку для людей з порушенням зору.

  Категорія: