Працевлаштування осіб з інвалідністю

Працевлаштування осіб з інвалідністю
2 Грудня 2014
Друкувати цю новину

В Теплицькому районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу за участі представників районної державної адміністрації та районної ради, управління Пенсійного фонду України в Теплицькому районі, профспілок району, голів Теплицької, Стражгородської, Росошанської територіальних громад, управління праці та соціального захисту населення Теплицької РДА, роботодавців, представників засобів масової інформації на тему «Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – важливий фактор у вирішенні соціальної проблеми зайнятості населення».

23856

Мета заходу – визначити позитивні тенденції здійснення соціальної політики в частині зайнятості населення, а саме осіб з інвалідністю, показати проблеми і їх вирішення шляхом взаємодії органів влади, роботодавців, служби зайнятості та соціальних партнерів по реалізації Законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Відкрив засідання директор районного центру зайнятості Василь Мальона, який проінформував учасників про пріоритетні напрямки в роботі державної служби зайнятості, зокрема зупинився на питаннях працевлаштування осіб з інвалідністю, молоді, одиноких батьків – соціально-вразливих категорій, які потребують особливої уваги з боку створення та збереження нових робочих місць, легалізації праці. Напередодні Дня осіб з інвалідністю директор районного центру зайнятості звернув увагу учасників круглого столу на актуальність системної повсякденної турботи про людей з інвалідністю. Саме забезпечення створення робочих місць, працевлаштування цих категорій людей і надалі визначатиме успішне виконання програми зайнятості населення Теплицького району на період до 2017 року. За січень – листопад 2014 року службою зайнятості працевлаштовано 11 осіб з інвалідністю, що складає 31% від тих, які перебували на обліку в пошуку роботи.

Спеціалісти центру зайнятості поінформували присутніх щодо стимулювання роботодавців, які створюють нові робочі місця, працевлаштовують на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та про стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки шляхом виплати роботодавцю компенсації в розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Також йшлося про підвищення конкурентоспроможності громадян страховий стаж яких не менше 15 років, старших 45 років, залучення незайнятого населення до участі в громадських роботах, що проводяться за рахунок коштів місцевих бюджетів та підприємств.

Про необхідність продовження тісної співпраці служби зайнятості і територіальних громад сказала сільський голова с. Росоша Діна Гаврилюк. Вона загострила увагу на тому, щоб сільські ради використовували можливості на збільшення видатків місцевих бюджетів для фінансування організації громадських робіт, ініціювали проведення робіт з благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та місць поховання осіб, які загинули  у боротьбі за свободу і незалежність України.

У своєму виступі заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі Алла Захарчук відзначила, що чинне законодавство про зайнятість населення передбачає соціальні преференції для людей з інвалідністю. Важлива роль у цій справі державної служби зайнятості: саме взаємодія підприємців і служби зайнятості у вирішенні соціальної адаптації осіб з інвалідністю до виробничих умов трудових колективів має бути в інтересах людей з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення їм відповідних умов працевлаштування, гідної заробітної плати.

Учасники круглого столу висловили впевненість в подальшій плідній співпраці по реалізації законодавства України про зайнятість населення, яка стимулюватиме зростання зайнятості, легалізацію робочих місць, сприятиме розвитку підприємництва, підтримці малого бізнесу, збільшення рівня зайнятості в сільській місцевості, підвищенню конкурентоспроможності випускників навчальних закладів на ринку праці, самозайнятості, профорієнтації населення та постійної турботи про людей з обмеженими фізичними можливостями.

За підсумками проведеного заходу прийнято відповідні рекомендації. В них узагальнено пропозиції і побажання учасників «круглого столу».

Вінницький обласний центр зайнятості

  Категорія: