«Це емоційний, психологічний, напружений двобій між двома юними дівчатами», – Ярослав Грибальський про Чемпіонат із шахів

15 Березня 2016 Друкувати цю новину

03.03.2016. Стартувала друга партія Чемпіонату світу за шахову корону. Українка Марія Музичук сьогодні грає чорними. Право першого ходу з боку чинної чемпіонки отримав, за запрошенням мера, голова Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський.

«Це емоційний, психологічний, напружений двобій між двома юними дівчатами», – Ярослав Грибальський про Чемпіонат із шахів

«Я був заскочений учора зненацька, коли зателефонував міський голова Львова Андрій Садовий і запропонував зробити сьогодні другий хід після мого колеги Валерія Сушкевича. Я йому вчора навіть сказав: «Знаєш, а завтра буде матч століття». Він тоді навіть не підозрював, що я мав на увазі, – жартує Ярослав Грибальський після початку гри. – Для мене це, по-перше, велика честь – взяти участь у шаховій події світового значення. А по-друге, мені раніше здавалося: ну що, ну переставити одну фігуру, як тобі підкажуть, вклонитись і піти... Але, ви знаєте, отих кілька хвилин я сидів поруч із нашою прекрасною претенденткою на шахову корону, і мав якісь такі хвилювання, тремтіння… Не можу цього навіть передати словами. Давно таких хвилювань не мав. А, здавалося б, що я вже сформований, багато чого бачив. І направду, я надзвичайно вдячний долі за те, що я сьогодні «вляпався» в таку приємну історію».

Грибальський переконаний: шахи – не тільки цікава гра, а один із чудових засобів для реабілітації хворих. «Я сьогодні пригадав, як колись був у критичному стані та лежав у післяопераційній палаті нейрохірургії. На двох ліжках біля мене були хлопці з переломом шиї: лежачи в ліжку, вони грали між собою в шахи. Словами! І сьогодні, завдяки медіа, завдяки он-лайн трансляції, люди, які лежать у ліжках, поранені, що зараз знаходяться на реабілітації, бачать, що до такого почесного, першого, ходу запросили людей, які мають інвалідність. Це вселяє оптимізм та надію. Я щиро вдячний долі та організаторам за таку високу місію», – відзначає він.

Поділився Грибальський і спостереженнями щодо емоційного стану української шахістки. «Наша Марічка сьогодні значно більш спокійна, ніж я. Це не бокс, не активний вид спорту… Це емоційний, психологічний, напружений двобій між двома юними дівчатами», – відзначив він.

Нагадаємо, це вперше за роки незалежності України Львів приймає таку значну шахову подію. За золоту шахову корону змагаються чинна чемпіонка світу Марія Музичук та претендентка Хоу Іфань. Відзначимо, що попереду – ще 8 шахових партій, кожна з яких відбуватиметься в Палаці Потоцьких.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.