Підвищити якість освіти дітей з особливими потребами

Підвищити якість освіти дітей з особливими потребами
27 Квітня 2015
Друкувати цю новину

За таким лейтмотивом 22-23 квітня 2015 року на базі Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 2 відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Реалізація інноваційних підходів в оновленому змісті освіти дітей з порушеннями слуху».

img-297c1e81a1510

У семінарі взяли участь представники відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, департаменту освіти і науки Житомирської ОДА, обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти, наукові працівники лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПУ України, керівники та педагогічні працівники спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів.

Учасники семінару ознайомилися з основними нормативно-правовими документами МОН щодо удосконалення змісту освіти дітей з особливими потребами, новими типовими навчальними планами, програмами, навчально-методичними посібниками.

Особливу увагу приділено співвідношенню словесної та української жестової мови як засобу підвищення рівня засвоєння програмових знань, умінь і навичок, комунікативних можливостей дітей з порушеннями слуху.

Акцентовано увагу на необхідності залучення батьків до навчально-реабілітаційного процесу, які, усвідомлюючи особливості навчально-пізнавальної діяльності своїх дітей, стануть помічниками у закріпленні та використанні під час навчання набутих дітьми умінь і навичок.

Учасники семінару під час відвідання уроків та позакласних заходів ознайомилися з системою роботи закладу щодо розвитку слухо-мовленнєвого сприймання, умінні учнів користуватися словесною мовою, що в подальшому сприятиме  соціалізації дітей з порушеннями слуху; ознайомилися з досвідом роботи інших навчальних закладів та визначили шляхи підвищення ефективності навчально-реабілітаційної роботи у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах.

МОН України

  Категорія: