Європарламент ухвалив постанову про інноваційну стратегію гуманітарної допомоги

Європарламент ухвалив постанову про інноваційну стратегію гуманітарної допомоги
21 Грудня 2023
Друкувати цю новину

У листопаді 2023 го року Європарламент ухвалив резолюцію про побудову Інноваційної стратегії гуманітарної допомоги. У документі підкреслено:

  • Запровадження кращих профілактичних заходів.
  • Підвищення стійкості та підвищення спроможності реагувати на надзвичайні ситуації, зосереджуючи увагу на включенні та захисті груп ризику.

Залучення людей з інвалідністю до амбіційного плану

Європейський Парламент зайняв досить амбітну позицію щодо покращення та залучення людей з інвалідністю до гуманітарної допомоги відповідно до вимог Європейського форуму інвалідності. Так у документі:

  • Просить Комісію зміцнити стратегію щодо прав людей з інвалідністю на 2021-2030ті роки, щоб забезпечити більш ефективне врахування потреб людей з інвалідністю в гуманітарній допомозі, що фінансується ЄС.
  • Просить Комісію краще оцінювати, розглядати та контролювати потреби та ефективний доступ до гуманітарної допомоги найбільш уразливі групи населення, зокрема осіб з інвалідністю та осіб, які є найбільш вразливими між різними групами.
  • Підкреслює проблеми, з якими стикаються люди з інвалідністю та представники меншин під час отримання доступу до гуманітарної допомоги через маргіналізацію, активне націлювання на місцях або їхнє слабке соціально-економічне становище
  • Просить Комісію консультуватися з громадянським суспільством та організаціями, що представляють людей з інвалідністю, на всіх етапах підготовки стратегії , наголошуючи на необхідності раннього розгляду та виділення бюджетів на всіх етапах планування та прийняття рішень.

Чого НЕ вистачає на думку Єврофоруму?

Незважаючи на те, що цей Документ демонструє дуже позитивні зміни, Європейський Форум Інвалідності зауважив, що деякі ключові сфери не перераховані:

  • Інтеграція – Люди з інвалідністю мають ті самі основні гуманітарні потреби, що й ширше постраждале населення. Отже, усі звичайні постачальники послуг повинні забезпечувати повну доступність для людей з інвалідністю в усіх видах діяльності, таких як забезпечення їжею, водою та притулком.
  • Розумне пристосування – Поряд із доступністю має бути виділений бюджет для забезпечення розумного пристосування під час доставки гуманітарної допомоги та інклюзивних консультацій/планування. Без цього для багатьох людей залишаться бар’єри.
  • Навчання – Для ефективного впровадження інклюзивної політики інклюзія людей з інвалідністю має бути невід’ємною частиною регулярного навчання персоналу гуманітарних організацій.

Більше інформації про резолюцію можна прочитати тут: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2023-0437_EN.pdf