«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю

«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю
17 Серпня 2020
Друкувати цю новину

«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю

Тернополянка Олена Коваль організувала онлайн-марафон для жінок, які виховують дітей з інвалідністю.

«Сісти на шпагат? Легко!» — не стримують емоцій матусі дітей з інвалідністю, які взяли участь в онлайн-марафоні занять фітнесом та стретчингом. «Нова Я» — така промовиста назва цього заходу. Часто матерям дітей з інвалідністю доводиться носити малечу на руках. Іноді це половина власної ваги. Втомлена спина, знесилені руки, загальна виснаженість. Їм неодмінно потрібно відновлюватися! Власне тому тернополянка Олена Коваль, яка виховує сина з інвалідністю та є ініціаторкою руху «Життя без меж», організувала для жінок онлайн-марафон. Люб’язно погодилася провести безкоштовні заняття впродовж місяця (!) тренерка Антоніна Богачук. Участь в марафоні взяли 40 жінок із різних куточків України. Щодня тренерка надсилала матусям у Telegram відео з комплексом вправ, які вони мали виконати. На початку марафону учасниці зробили фото своїх фізичних можливостей, наприкінці повторно все зафіксували. Тренерка переглянула звіти «до» і «після» й визначила трьох жінок, які досягли найкращих результатів. Для них спонсори підготували спортивні подарунки!

«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю

— Коли розпочався карантин, я започаткувала онлайн-марафон із занять фітнесом і стретчингом для усіх бажаючих. Ми з Оленою Коваль вирішили провести такі тренування і для матусь дітей з інвалідністю, — розповідає Антоніна Богачук. — Упродовж липня я щодня надсилала в чат відеозаняття. Жінки мали змогу виконувати вправи для розтяжки, для підчищення гнучкості, еластичності м’язів, здоров’я суглобів. Багато хто з них змушений носити дитину, тому я підібрала вправи для спини. Доступ до відео залишається, тож учасниці марафону зможуть згодом повторити комплекс. Після занять жінки не тільки почали себе краще почувати і стали гнучкішими, а й відкрили нові можливості свого тіла, усвідомили цінність власного здоров’я. А чи не найважливіше, що почали знаходити час для себе.

«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю

Троє переможниць, які вразили своєю наполегливістю і результатами під час тренувань, отримали від ГО «Жіноче коло» Тернопілля подарунки.

«Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю— З Оленою ми співпрацюємо майже три роки, провели не один захід для дітей з інвалідністю. Даний марафон через карантин відбувся онлайн, — каже членкиня ГО «Жіноче коло» Тернопілля Олеся Чванкіна. — Учасниці досягли чудових результатів! Декому вдалося майже повністю сісти на шпагат, дехто відчув полегшення у хребті. Одна жінка написала, що якщо раніше в обідню пору лягала разом із дитиною відпочити, то тепер той час виділяє для занять, відчула приплив енергії. Наша громадська організація спрезентувала переможцям марафону символічні подарунки — ґумки для фітнесу. Тепер жінки зможуть тренуватись в домашніх умовах. Стараємось підтримувати матусь діток з інвалідністю, бо вони — героїні.

— Назва марафону «Нова Я» — символічна, адже для матусь це був новий крок у себе, нагода пізнати свої фізичні можливості, поліпшити самопочуття. Жінки пройшли курс тренувань і отримали, так би мовити, нову версію себе. Дехто зміг сісти на шпагат — це вражаюче! — ділиться враженнями ініціаторка руху «Життя без меж». — Жінки стараються присвятити себе дітям, домашнім клопотам, забуваючи про себе. Не треба соромитися займаємося собою, своїй тілом. Кожна мама завжди потрібна рідним, а рідко хтось задумується, що мама потрібна й собі. Якщо кожна із нас почне приділяти час собі, це позитивно позначиться на нашому здоров’ї, на настрої і загалом на домашній атмосфері. Як бачимо із відгуків, кожна з матусь почерпнула щось нове, помітили позитивну динаміку в самопочутті. Ми вдячні тренерці Антоніні Богачук, що націлила матусь на зміни, давала поради, ділилася досвідом. Нам приємно відчувати також щиру підтримку ГО «Жіноче коло» Тернопілля, зокрема, Олесі Чванкіної.

Анна М’ятка

Джерело

  Категорія: