Надзвичайно потужно 18 жовтня у Сіднеї завершила змагання чемпіонату світу з кульової стрільби національна паралімпійська збірна команда України: 18 високих нагород, з яких 9 золотих, 7 срібних, 2 бронзових. Українські паралімпійці до прикінцевого дня змагань утримували першу світову позицію на цьому міжнародному спортивному форумі і посіли у загальнокомандному заліку 1 місце серед 55 країн-учасниць, представлених 300 спортсменами, значно випередивши “китів” паралімпійської кульової стрільби – команду Китаю (5 золотих нагород), по 4 золота здобули команди Південної Кореї та Італії. Ви тільки уявіть: усі 9 спортсменів національної збірної команди України, що були учасниками цього чемпіонату світу, повертаються в Україну з високими нагородами!!!
Найкраще від команди України на чемпіонаті світу 2019 виступили: Олексій Денисюк (6 високих нагород, з яких 4 золоті нагороди, 1 срібна, 1 бронзова) та Ірина Ляху (5 високих нагород, з яких 4 золотих та 1 бронзова).
Мультимедалісти національної збірної команди:
На цьому чемпіонаті світу українські стрілки встановили 2 рекорди світу, а саме:
Дорошенко Андрій та Щетнік Ірина у вправі R10 (стрільба з пневматичної гвинтівки на 10 метрів стоячи, клас SH1, змішана дисципліна) перемогли завдяки останнім влучним пострілам Ірини, які Міжнародний паралімпійський комітет назвав надзвичайним досягненням національної команди, адже саме завдяки Ірині Україна здобула історичне для себе золото зі світовим рекордом.
Олексій Денисюк та Ірина Ляху змагались у вправі Р6 (стрільба з пневматичного пістолета на 10 метрів, клас SH1, змішана дисципліна) і здобули золото зі світовим рекордом з надзвичайною перевагою над суперниками з Китаю. Слід зазначити, що в кваліфікації наша пара показала третій результат.
Важливо, що українські стрілки здобули вже 7 ліцензій (5 для чоловіків та 2 для жінок) для участі у Паралімпійських іграх в Токіо на минулорічному чемпіонаті світу-2018, який пройшов у травні у Південній Кореї.
Прес-служба НКСІУ