НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»

НАІУ проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
3 Червня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) проводить серію тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» в рамках  дослідницького  проєкту  GCRF AHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», який  фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.

Проведення тренінгів є одним із етапів підготовки до проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах у т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб.

Його мета – визначити ступінь поінформованості та доступності до інформації про COVID-19 людей з інвалідністю, дізнатись про основні проблеми, з якими вони стикаються, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, у т.ч.  доступність послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо), про  зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19, а також  розглянути психологічну складову пандемії.

Тренінги проводить Доктор Сьюзі Болдерстон (Susie Balderston), представниця дослідницької групи з вивчення травми, соціальної шкоди і питань здоров’я Бірмінгемського університету (Велика Британія). Сьюзі – жінка з інвалідністю. Займається дослідженням питань інвалідності протягом 20 років, керувала 16 років організацією людей с інвалідністю: займалася професійним навчанням, проводила консультації з питань доступності та експертизи, займались правозахисною діяльністю.

Участь у таких тренінгах для нас дуже цікавий і важливий міжнародний досвід проведення якісних досліджень (інтерв’ю) серед людей з інвалідністю, з особливою увагою на людей з інвалідністю, які постраждали в зоні конфлікту.

Назва тренінгів «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом» – є невипадковою і близькою для всіх учасників. І тренери-дослідники міжнародного рівня, і учасники-інтерв’юэри, які проходять навчання, і потенційні респонденти – це люди з інвалідністю, а також ті, хто опікується питаннями інвалідності.

 

Серед питань, які піднімаються і обговорюються тренером Сьюзі Болдерстон разом із учасниками та модераторами у групах:

  • принципи проведення якісного дослідження, на що треба звернути особливу увагу;
  • права людини і самостійний спосіб життя;
  • бар’єри, з якими стикаються (внутрішньо переміщені) люди з інвалідністю в Україні;
  • як змінилася ситуація у зв’язку з пандемією Covid-19;
  • навички проведення інтерв’ю;
  • етика і безпека;
  • тощо.

Однією із форм роботи на тренінгах є обговорення окремих питань у групах,  а потім напрацювання виносяться для загального розгляду:

  • Які бар’єри можуть виникати при проведенні інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю?
  • Як нам зробити це дослідження безбар’єрним і доступним для всіх?
  • Як справлятися із сильними почуттями, викликаними розповіддю співрозмовника?
  • Як ми будемо підтримувати одне одного?

Усі навчальні заходи в рамках проєкту супроводжуються синхронним перекладом англійська-українська, а також з нами постійно працює команда перекладачів жестової мови ГО «МІСТ» (м. Полтава).

Сподіваємось, що знання і навички отримані під час тренінгів будуть використані нашими учасниками під час проведення інтерв’ю в рамках проєкту, також у своїй поточній діяльності.

 «НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом»
Дякуємо за активну участь у тренінгах!

 

Команда проєкту

 

  Категорія: