повернутися на головну

GCRF AHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні»

GCRF AHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні»

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) у співпраці з Единбурзьким університетом ім. Нейпіра, Університетом Глазго, Інститутом соціології НАН України  реалізує в Україні  дослідницький  проєкт  GCRF AHRC: «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні», що  фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії. 

В рамках проєкту буде підготовлено Дослідження щодо визначення впливу COVID-19 на становище людей з інвалідністю в Україні, з особливою увагою до внутрішньо переміщених осіб.

Цей проєкт об’єднує дослідницьку групу із чотирьох організацій з Великобританії та України – міждисциплінарна, багатонаціональна, багатоінституціональна та багатомовна команда науковців, дослідників та практиків, які захоплені соціальною справедливістю, рівністю та правами людини:

Проєкт базується в Единбурзькому університеті Непіера – це сучасний, амбітний та інноваційний університет, розташований в Единбурзі, жвавій історичній столиці Шотландії. Це найкращий сучасний університет Шотландії за версією The Times і The Sunday Times, який піднявся на 38 позицію в рейтингу Good University Guide 2021.

Ключовий недержавний партнер в Україні – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Партнери проєкту:

 • Інститут соціології Національної Академії Наук України був заснований в 1990 році. Його основна місія – проводити якісні та ефективні дослідження, спрямовані на виявлення закономірностей і основних тенденцій в соціальному, економічному та політичному розвитку українського суспільства. 
 • Університет Глазго, заснований в 1451 році, є четвертим найстарішим університетом англомовного світу. Він входить в сотню кращих університетів світу. Високий рівень наукових досліджень в рамках дисциплін і міждисциплінарні команди лежать в основі стратегії університету і допомагають Глазго вирішувати глобальні проблеми.

У консультативну групу проєкту також входять провідні вчені, громадські активісти та люди з інвалідністю з Україні та Великобританії, в тому числі пані Тетяна Баранцова (Урядова Уповноважена з прав осіб з інвалідністю, Україна), Оксана Полякова (Директорат захисту прав осіб з інвалідністю Міністерства соціальної політики України), професор Білл Хьюз, доктор Сьюзі Балдерстон і доктор Нікола Бернс.

Ключові елементи Дослідження:
 • Опитування громадських організацій осіб з інвалідністю, в т.ч. дітей та молоді з інвалідністю – членів та партнерів Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. 

Мета:

 • з’ясувати, як пандемія вплинула на  групи людей з інвалідністю, якими опікується організація;
 • з’ясувати, як пандемія вплинула на діяльність організацій осіб з інвалідністю;
 • спланувати відповідні дії громадського руху осіб з інвалідністю щодо внесення змін у стратегії, політики, плани дій  на державному та  місцевому рівні  для покращення доступу до послуг та поліпшення ситуації щодо захисту прав осіб з інвалідністю та їх родин в період пандемії COVID-19;
 • використовувати отримані дані під час адвокаційних компаній щодо відстоювання інтересів осіб з інвалідністю.
 • Проведення інтерв’ю 300 людей з інвалідністю у 10 регіонах (у т. ч. внутрішньо переміщених осіб).

Мета:

 • визначення ступеню поінформованості, джерела інформації та доступність до інформації про COVID-19 осіб з інвалідністю, зокрема внутрішньо переміщених осіб. 
 • визначення основних /проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю, у т.ч. ВПО, під час здійснення загальнодержавний карантинних заходів, пов’язаних із COVID-19.
 • визначення чинників та бар’єрів, які впливають на можливість отримання особами з інвалідністю доступних послуг (медичних, соціальних, інформаційних, тощо) та  зміни, які відбулися під час пандемії СOVID-19
 • визначення основних побоювань і страхів, пов’язаних із поширенням COVID-19, які впливають на психологічний стан осіб з інвалідністю, у т.ч. ВПО – психологічна складова пандемії.
 • Проведення опитування-дослідження 20 домогосподарств осіб з інвалідністю (у т.ч. внутрішньо переміщених людей з інвалідністю) протягом 8 тижнів за допомогою системи письмових щоденників або аудіо-відео та фотосвідчень, записаних безпосередньо особами з інвалідністю.
 • Проведення семінарів, тренінгів, інтерв’ю з представниками органів влади на центральному та регіональному рівнях щодо результатів дослідження та обговорення рекомендацій подальших дій для поліпшення ситуації.
Сподіваємось на активну участь у заходах, які будуть проходити в рамках проєкту,  на вашу зацікавленість та відверті й ґрунтовні відповіді під час проведення опитувань і обговорень!  
«НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС: досліджуємо разом».

Команда проєкту