Соціальна інклюзія в Україні: низький рівень прийняття найбільш вразливих дітей

Соціальна інклюзія в Україні: низький рівень прийняття найбільш вразливих дітей
20 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Київ, 20 листопада 2015 р. –  Сьогодні делегація ЄС в Україні у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України (НАІУ)  представили проєкт «#ThisAbility», спрямований на вирішення питань соціальної інклюзії в Україні.

За результатами нещодавнього національного дослідження ставлення суспільства до дітей із уразливих груп, кожна друга людина вважає, що українське суспільство толерантно ставиться до дітей з інвалідністю. Толерантність до дітей, що живуть із ВІЛ, або безпритульних дітей оцінюється в 30%.Рівень готовності суспільства прийняти в своє близьке оточення дітей із уразливих груп вкрай низький: лише 13% по відношенню до дітей з інвалідністю, 10% – до дітей, позбавлених батьківського піклування, 8%  – до безпритульних дітей, 3% – до дітей, що живуть із ВІЛ.За даними дослідження, одна третя респондентів вважає, що у сім’ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тому їй буде краще в спеціалізованому дитячому будинку.

«Багато сімей з дітьми з інвалідністю стикаються з труднощами в забезпеченні належного догляду за дітьми через відсутність необхідних послуг та підтримки. Коли система соціального захисту не працює, діти часто втрачають свої сім’ї. Тому важливо, щоб громади та уряд вживали заходи для розвитку в Україні інклюзивного середовища для найбільш вразливих дітей», – зазначила Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)в Україні.

Щоб запобігти розпаду сімей та сегрегації, важливо розвивати соціальну інклюзію, де вразливі сім’ї зможуть отримати необхідну підтримку та допомогу. Комунікаційна кампанія «#ThisAbility: Бачити спершу Дитину, потім інвалідність» спрямована на підвищення рівня прийняття та толерантності до дітей з інвалідністю. Вона має на меті показати, що всі діти, навіть найбільш уразливі, повинні та мають змогу бути невід’ємною частиною життя своїх громад.

«Ми тісно співпрацюємо із міжнародними організаціями і зокрема з ЮНІСЕФ задля того, щоб подолати всі форми дискримінації і насильства щодо дітей в усьому світі. Завдяки нашому спільному проєкту ми намагаємось допомогти українським органам влади на всіх рівнях розробити та реалізувати політику рівних можливостей без дискримінації для дітей з інвалідністю», – відзначила Хуана Мера-Кабелло, Голова Сектору економічного співробітництва Делегації Соціального і Регіонального Розвитку Європейського Союзу до України.

«Сьогодні однією з причин проблемності забезпечення прав дітей з інвалідністю є не лише  критичність і недосконалість державної політики, а і саме суспільство. Рівень толерантності соціуму до  дітей з особливостями суттєво відстає від європейського цивілізованого сприйняття таких дітей. На мою думку, кожна дитина з інвалідністю має бути інтегрованою у  дитячий колектив і забезпеченою рівними правами та можливостями»,  – зазначив у своєму виступі Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю,  голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України.

В рамках проєкту було проведено конкурс на встановлення інклюзивних майданчиків, та отримано більше 200 заяв від різних громад з усієї України. У результаті 4 переможці конкурсу, а саме Львівський Центральний парк ім. Б. Хмельницького; Бердичівська міська рада (Житомирська область); Красноармійська міська рада (Донецька область); Перебиковецька сільська рада (Чернівецька область), найближчим часом обладнають інклюзивні дитячі майданчики за підтримки ЮНІСЕФ та ЄС.

«Перш за все, діти з інвалідністю – хороші друзі, старанні учні, цілеспрямовані таланти, і лише потім йде їхня інвалідність. Якщо наше суспільство навчиться сприймати дітей з інвалідністю через таку призму, це вже буде великою перемогою кожного, хто воліє жити в рівноправному та справедливому світі!», – зазначила Наталія Скрипка, виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України.

За додатковою інформацією звертайтеся:

ЮНІСЕФ: Анна Суходольська, тел.: +38050 357 87 58, email: asukhodolska@unicef.org

НАІУ: Ольга Журбенко, тел 044 279 61 82, email: office@naiu.org.ua

  Категорія: