В Києві 20 травня на НСК Олімпійский відбулась урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу на здобуття «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова». Організаторами конкурсу виступили громадські організації «Родина Героїв Небесної Сотні», «Відкриті можливості» та Національна громадська кампанія “Спільна Перемога”.
«Відзнака імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» впроваджується в рамках проєкту «Встановлення відзнак на честь Героїв Небесної Сотні», який виконує ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», і перший етап цього проєкту пов’язаний з іменами й особистостями п’ятьох наймолодших полеглих героїв.
Один із них – 19-річний Дмитро Максимов. Його називали надією національної збірної спортивної команди України. Срібний (у командному заліку) та бронзовий (в особистому заліку) призер з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року (спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують); бронзовий призер Чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих осіб, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) з 17 по 24 вересня 2012 року.
«Відзнака імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» впроваджується під патронатом Міністерства молоді та спорту України для того, щоб відзначити діяльність по створенню найкращих умов для заняття фізичною культурою та спортом для людей з інвалідністю на всій території України.
Національна Асамблея людей з інвалідністю отримала подяку за вагомий внесок у розвиток умов для занять фізкультурою, спортом та реабілітації, зокрема проведення в 2016-2017рр. таборів активної реабілітації для людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю зі Сходу та Криму; учасників АТО, що отримали травму; цивільних постраждалих в зоні АТО, які отримали інвалідність; а також осіб з інвалідністю, які проживають на території, що межує з окупованою територією (Донецька, Луганська області). Всього за півтора року НАІУ спільно з партнерами було проведено 13 таборів активної реабілітації за участі понад 200 учасників. Партнером в організації таборів активної реабілітації є Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації», яка проводить такі заходи в Україні з 1992 року. Метою табору є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.
Нагадаємо, що Активна реабілітація — це комплекс заходів із застосуванням засобів фізичної культури та спорту, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що зазнала травми чи захворювання хребта та спинного мозку. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація.