ПРООН спільно з Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України закуплять реабілітаційне обладнання для Донецької та Луганської областей

ПРООН спільно з Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України закуплять реабілітаційне обладнання для Донецької та Луганської областей
5 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Програма Розвитку ООН виділяє грант на суму 1 мільйон 274 тисяч гривень на придбання реабілітаційного обладнання для закладів соціальної галузі Донецької області та Луганської областей. Це стало можливим завдяки фінансуванню Уряду Японії. Закупівля реабілітаційного обладнання буде проводитися у співпраці зі Всеукраїнським  громадським об’єднанням «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України».

Обладнання буде встановлено в 11 закладах, де ПРООН також проводить ремонтні роботи за фінансової підтримки Уряду Японії.

Обладнання отримають наступні заклади в Донецькій області:

 • Артемівський територіальний центр соціального обслуговування;
 • Артемівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Дружківська міська лікарня №2;
 • Східний центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю у Дружківці;
 • Загальноосвітня школа №10 у Білецькому;
 • Дитячий садок «Росинка» в Білозерському;
 • Центр допомоги дітям «Отчий дім» у м. Красноармійськ;
 • Донецький міжрегіональний центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю у Краматорську.

У Луганській області:

 • Кремінський районний центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю;
 • Рубіжанський міський центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю;
 • Сватівський обласний інтернат для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

За словами Сергія Лукашова, спеціаліста із соціальних послуг проєкту ПРООН та Уряду Японії «Відновлення соціальних послуг та відновлення миру в Донецькій і Луганській областях»: «У першу чергу будуть придбані такі засоби реабілітації, як спеціальні тренажери, крісла та стільці, ходунки та інші пристрої, що допомагають підтримувати пацієнта і розвивати його фізичні функції. Крім того, Національна Асамблея осіб з інвалідністю України  придбає  допоміжне обладнання – поруччя, підставки, набори спеціальних приладів, які допомагають людям з інвалідністю в побуті. Для дітей буде придбано навчальні матеріали – книги, навчальні ігри, іграшки для розвитку дрібної моторики та інтелекту.

Персонал цільових установ соціальної сфери вже пройшов спеціальні тренінги з використання цього обладнання.  За словами Лукашова, навчання персоналу та закупівля обладнання – частина підходу ПРООН «Rebuild Better» («Відбудувати краще, ніж раніше»). Ремонт приміщень та їх оснащення допоможуть забезпечити не тільки фактичне відновлення реабілітаційних центрів, медичних та освітніх закладів, але й поліпшити якість надаваних в них послуг для найбільш вразливих громадян.

___

Проєкт «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях» реалізується ПРООН завдяки фінансуванню Уряду Японії та в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевої владою, а також у співпраці з ЮНІСЕФ.  Основна мета проєкту – відновлення соціальних послуг для найбільш уразливих груп населення. Проєкт реалізується в рамках зобов’язань Прем’єр-Міністра Японії Сіндзо Абе з надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України – понад 2,9 млрд доларів.

  Категорія: