Національна Асамблея людей з інвалідністю приєдналась до випуску книги для дітей з порушенням зору “Абетка-арифметка”, виданої Черкаським видавництвом “Інтролігатор”

Національна Асамблея людей з інвалідністю приєдналась до випуску книги для дітей з порушенням зору “Абетка-арифметка”, виданої Черкаським видавництвом “Інтролігатор”
11 Березня 2019
Друкувати цю новину

В Черкасах випустили книгу, написану  шрифтом Брайля “Абетка-арифметка”. Має яскраві ілюстрації та вірші написані за допомогою випуклих крапок, за якими слабозорі діти навчаться читати й рахувати.

Абетку-арифметку можна придбати у видавництві
Абетку-арифметку можна придбати у видавництві

“Завдяки цій книзі, діти із порушеннями зору вчаться читати. Це дошкільнята і початкові класи. Ідея створення з’явилась від браку такої літератури. На ринку України дуже мало видань надрукованих Брайлем. Більшість з них – недосконалі. Спробували розвинути цей напрямок і створити підручник, який буде цікавим не тільки особливим діткам, а й звичайним”, – говорить директор Черкаського видавництва “Інтролігатор” Олександр Прилуцький.

Проілюстрували видання дві професійні художниці – Анна Малініна й Світлана Сакада. Образи прості й зрозумілі, наче їх малювали самі діти. Дрібні художні деталі відсутні, щоб зменшити навантаження на очі. Кольори яскраві, а друк якісний та екологічний.

Директор видавництва Олександр Прилуцький, має I групу інвалідності по зору. Допомогу дітям з особливими потребами, називає своїм обов'язком

Директор видавництва Олександр Прилуцький, має I групу інвалідності по зору. Допомогу таким дітям називає своїм обов’язком.

“Ми не знайшли законодавчих порад, як робити такі видання. Тому консультувалися з експертами – вчителями й викладачами з НПУ ім.Драгоманова. Крім того, спілкувалися із зарубіжними видавцями, які мають досвід випуску такої літератури. Представлені віршики легко римуються й запам’ятовуються”, – говорить Олександр Іванович.

До створення залучили спеціалістів і консультантів із Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. НАІУ виділила частину коштів на перший тираж – 250 примірників. Вартість однієї книги – 680 грн. Придбати видання можна у видавництві. Підручник розійдеться по спеціалізованих навчальних закладах та бібліотеках.

Контури малюнків обведені лініями

За інформацією gazeta.ua
  Категорія: