На виконання Нацстратегії безбар’єрності ОДА варто розробити свої плани дій – Ломакіна

На виконання Нацстратегії безбар’єрності ОДА варто розробити свої плани дій – Ломакіна
25 Серпня 2021
Друкувати цю новину

Обласним державним адміністраціям варто будувати свою роботу на принципах та засадах безбар’єрності та розробити власні плани заходів щодо реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору.

Про це заявила радниця – уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна під час зустрічі з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким, ідеться у пресрелізі, переданому Укрінформу

Радниця – уповноважена сподівається, що обласні державні адміністрації просуватимуть нову суспільну норму безбар’єрності через регіональний план дій розбудови доступного простору. “Сьогодні завдяки Нацстратегії безбар’єрності є чітке розуміння необхідності створення безбар’єрного середовища. ОДА теж варто долучитись до виконання Нацстратегії та просувати безбар’єрність як нову суспільну норму. Потрібно сформувати обласні платформи для діалогу з громадськими активістами, залучити до нього бізнес та лідерів думок у регіонах. Тоді за підсумками діалогу розробити план дій з розбудови безбар’єрності в регіонах”, – зазначила Ломакіна.

Вона висловила сподівання, що регіональний план дій враховуватиме всі шість напрямків Нацстратегії безбар’єрності та охоплюватиме ті категорії населення, для яких вона створювалась. “Забезпечення дозвілля для всіх груп населення, влаштування майданчиків та ігрових кімнат для дітей з використанням засобів універсального дизайну, здійснення моніторингу доступності, виявлення громадян, які потребують створення безбар’єрного простору, формування електронної бази даних таких громадян та визначення їхніх потреб, забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної сфери, працевлаштування осіб з інвалідністю – ці та низка інших питань під силу вирішити ОДА разом з регіональними лідерами”, – переконана радниця – уповноважена Президента.

На її думку, влада бізнес та громадськість мають об’єднатись заради такої спільної мети, як безбар’єрність. “Я переконана, якщо влада, бізнес і громадськість в регіонах діятимуть разом, процес створення безбар’єрного середовища буде ефективним та дієвим. Водночас це дозволить використовувати на місцях потенціал величезної кількості людей, який раніше не був задіяний”, – підсумувала Ломакіна.


Інформація розміщена в рамках Всеукраїнської програми «Національне партнерство – узгоджена доступність», переможниці конкурсу програм громадських об’єднань осіб з інвалідністю, що отримали фінансову підтримку у 2021 році за рахунок державного бюджету.

#Доступність #Держбюджет #ФСЗІ #МіністерствоСоціальноїПолітики
#ФондСоціальногоЗахистуІнвалідів #НАІУ

  Категорія: