На Тернопільщині унікальна матуся вражає своєю силою духу

На Тернопільщині унікальна матуся вражає своєю силою духу
11 Травня 2016
Друкувати цю новину

На Тернопільщині унікальна матуся вражає своєю силою духуНещодавно Україну відвідав легендарний Нік Вуйчич. Життя 33-річного австралійця розширює межі можливого: не маючи рук та з однією маленькою ніжкою він їздить на скейті, займається серфінгом, одружився, виховує двох синів, вільно подорожує світом і надихає інших повірити в себе та змінити своє життя.

На Тернопільщині також живе жінка, яка вражає своєю силою духу. Віра Фещук-Омельчук із села Залісці Шумського району переконує нас, що дива трапляються частіше, ніж ми сміємо про них мріяти.

Вона з’явилася на світ без рук, та ще й одна ніжка була коротшою за іншу. Але Віра, ніби виправдовуючи своє ім’я, зуміла не замкнутися на цих вадах, а навчилася повноцінно жити і робити те, що їй подобається. З допомогою ніг вона пере, прасує, готує їсти, прополює грядки. А ще має багато хобі та захоплень – вміє робити макіяж, вишиває, доглядає вазони.

Віра зустріла свою другу половинку – чоловіка Петра. Вийшла заміж і народила двох чудових діток – донечку Евеліну та синочка Арсена.

Напередодні Дня Матері «Наш День» завітав у гості до унікальної матусі, яка знайшла у собі сили і сміливість жити і бути щасливою. Народила і виховує двох діток, щодня долаючи бар’єри побуту, труднощі сільського життя та ні на мить не втрачаючи сили духу.

На подвір’ї нас зустрічає мама Віри пані Антоніна і гостинно запрошує до хати. Здалеку чути дитячий сміх – малеча разом з матусею граються у кімнаті.

Вже з перших хвилин розмови Віра вражає своїм оптимізмом та сильним характером, не нарікає і не скаржиться, не розуміє, як можна сидіти, склавши руки, лінуватися і пливти за течією. Вона людина дії і сміливо використовує всі можливості, які дає їй життя.

– Я хіба у дитинстві відчувала, що не така, як інші, – зізнається вона. – А потім з’явилося багато друзів. То ми разом і на дискотеку ходили, і на пікніки. Я завжди була душею компанії…

Віра опанувала основи візажу, і тепер дівчата з усієї околиці приходять до неї робити макіяж – кісточку тримає ногою. Тим не менше робить це майстерно, і результат перевершує всі сподівання. Не забуває жінка і про себе. Переконана, про зовнішній вигляд варто турбуватися постійно. Робить маски для обличчя і волосся, після шостої вечора старається не їсти, тому і виглядає чудово.

З допомогою ніг Віра справляєтся зі всією домашньою роботою, а також доглядає дітей. Якщо ж виникають труднощі, допомагають рідні.

– Маленька Евелінка обіцяє мені, що коли виросте, обов’язково буде помічницею в усьому. – з усмішкою розповідає жінка. – Каже, що митиме вікна, прибиратиме, носитиме дрова. Буде моїми руками.

Особливого рецепту успіху у Віри немає. Каже, головне – вірити в себе, а тоді буде здоров’я і злагода в родині. Жінка вже давно звикла давати собі раду самотужки і сподіватися тільки на допомогу близьких. Особливої уваги та допомоги від чиновників не має. Більше нею цікавляться журналісти. До спілкування з ними вже звикла.

А от власні лекції читати, як це робить Нік Вуйчич, ще не готова. Та й її рідні Залісці, на жаль, далеко від Тернополя та столиці. Тож поки про її унікальність можна дізнатися тільки з сторінок газет та екранів телевізорів.

На планеті близько мільярда людей живуть з інвалідністю. Таких як Віра – тисячі. Однак лише одиниці зуміли подолати бар’єри у власних головах та в сучасному світі і реалізувати себе у житті.

Віра Фещук-Омельчук на власному прикладі вчить нас усіх, що таємниця щастя у наших головах і душах. А оптимізм, сила духу і наполеглива праця зможуть здолати всі перешкоди та здійснити найзаповітніші мрії.

  Категорія: