«Ми – рівні, ми – такі як усі!»

«Ми – рівні, ми – такі як усі!»
9 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

6 жовтня Всесвітній день інформування про ДЦП є світовим інноваційним проєктом, покликаним змінити світ для людей, що живуть з діагнозом ДЦП, і для їх сімей.

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – термін для групи захворювань у дітей з порушенням роботи центральної нервової системи, при яких уражена рухова активність, порушений м’язовий тонус, координації рухів. Термін «церебральний» означає пов’язаний з роботою головного мозку. Відсутність або зниження рухової активності м’язів позначає слово «параліч».

Тож з метою інформування громадськості про людей та дітей, які мають діагноз ДЦП, створення умов для їх подальшої максимальної соціалізації та якісного інклюзивного простору в межах нашого міста 4 жовтня 2020 року була проведена флешмоб-хода «Ми-рівні, ми-такі як усі!». Захід організований управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради та громадською організацією «Ресурсний центр «Кольорова капустинка»».

До учасників ходи з вітальним словом звернулась Ліна Галан, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «До нас звернулась громадська організація «Кольорова капустинка» з ініціативою долучення міста Луцька до відзначення Всесвітнього дня інформування про ДЦП. Сьогодні ми хочемо проінформувати людей перш за все про те, що серед нас є особливі діти на яких потрібно звернути увагу і побачити дитину, з її нтересами та вподобаннями. Ми всі різні, але – рівні. Те, що нас об’єднує – це бажання приймати і віддавати любов. Бажання жити повноцінним життям і бути частиною суспільства. Бажання мріяти». Також вона вручила всім дітям громадської організації, яскраві сонячні парасольки з логотипом Всесвітнього дня інформування та громадської організації «Кольорова капустинка». Крім того маленькі капустенята отримали футболки з веселими звірятами від ВОБФ «Дитяча місія. Україна».

Всесвітній день інформування про ДЦП – це рух людей з ДЦП та їх сімей, а також організацій, які їх підтримують. Під час ходи, яка починалась від кованого сердечка на Площі Героїв Майдану та завершилась біля піцерії «Соло» на проспекті Молоді, відбувалось інформування перехожих про ДЦП, шляхом розповсюдження календариків та постерів.

По своєму шляху хода тричі зупинялась для того, щоб батьки разом з дітьми склали фрази, які б хотіли донести до усіх: «Ми-рівні, ми-такі як усі!», «Рухаємося разом» та «Кольорова капустинка». Але літери для послання були не звичайні, а у форматі «Доброшрифт». Це шрифт, який придумали самі діти з ДЦП.

По завершені ходи на всіх учасників чекало захоплююче «КріоШоу» від студії свята «Карамболь». А піцерія «Соло» пригостила дітей піцою та соком. На знак вдячності за підтримку у проведенні заходів для дітей з інвалідністю та розвиток соціально відповідального бізнесу начальник управління Ліна Галан вручила закладу подяку.

Свято було прекрасним! І справді розфарбувало сірий день сонцем та яскравими барвами!

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Джерело https://www.lutskrada.gov.ua/publications/my-rivni-my-taki-iak-usi688888

  Категорія: