Скільки людей стають жертвами лікарських помилок: невтішна статистика

13 Серпня 2019 Друкувати цю новину

Автори дослідження висловилися про те, що необхідні конкретні кроки щодо запобігання подібних дій.

Дослідження вчених Манчестерського університету показало: 12% всіх пацієнтів у світі стають жертвами лікарських помилок. Ці пацієнти помирають або отримують довічну інвалідність. Про те, що приблизно кожен восьмий пацієнт, який потрапляє до лікарів, страждає від їх непрофесіоналізму, пише журнал British Medical Journal, інформує Ukr.Media.

У статті йдеться, що близько 12% пацієнтів при наданні медичної допомоги страждає від лікарської помилки, якої б в половині випадків можна було б уникнути.

Найчастіше лікарські помилки допускаються у відділеннях хірургічної та інтенсивної терапії, рідше — в акушерських відділеннях. Загалом, дослідники констатують, що лікарські помилки є серйозною проблемою в медичних закладах.

Висновки вчених базуються на результатах аналізу 70 спостережних досліджень з участю 337 025 пацієнтів. У 12% випадків були виявлені лікарські помилки, наслідком яких ставали смерть або довічна інвалідність пацієнтів.

В 49% випадків це були помилки, допущені лікарями при призначенні ліків або певних методів лікування, в 23% випадків — при проведенні хірургічних операцій, у 16% випадків пацієнтам лікарі заносили інфекції, 49% — призначення ліків або інших методів лікування.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.